Частину річки Либідь планують закрити і збудувати на ній шосе
Йдеться про ділянку біля ТРЦ Ocean Plaza.
Йдеться про ділянку біля ТРЦ Ocean Plaza.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/ania.valevska
Проект Детального плану території у Голосіївському районі, поданий на розгляд громадськості, передбачає закриття річки Либідь у колектор та будівництво над нею автомагістралі.
ДПТ ділянки, розташованої між бульваром Дружби Народів, вулицями Велика Васильківська, Коновальця (Щорса), Володимиро-Либідська, Малевича та залізницею, розробила компанія Terra Project.
Зараз уздовж західної межі ділянки, від бульвару Дружби народів до вулиці Коновальця, протікає річка Либідь у відкритому бетонному жолобі. Проєкт передбачає продовження Залізничного шосе вздовж залізниці поверх річки.
«Передбачається будівництво дороги по руслу річки. Тому необхідно влаштувати закритий канал на даному відрізку загальною протяжністю 1,2 км», – йдеться у матеріалах ДПТ.
Проєктувальники запевняють, що Либідь у цьому місці сильно забруднює інтенсивний рух автомобільного і залізничного транспорту – завислі частки та нафтопродукти потрапляють у стоки з дощем і розталим снігом. Через це вважають найкращим рішенням закрити річку у колектор.
Фрагмент схеми з ДПТ. Ліворуч – залізниця і магістраль над рікою Либідь
Таке рішення, вважають проєктувальники, «дозволяє поєднати в ансамблевій єдності обидва схили долини ріки Либідь».
Зазначимо, що Київська ландшафтна декларація, затверджена 2014 року, декларує збереження ріки Либідь.
Транспортний експерт Віктор Петрук зазначає, що згідно з Генпланом Києва, Либідь має бути закрита у колектор на більшому відрізку – від бульвару Дружби Народів до Повітрофлотського проспекту.
За останні кілька років було розроблено кілька проєктів ревіталізації річки Либідь.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті