Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/ania.valevska

Проект Детального плану території у Голосіївському районі, поданий на розгляд громадськості, передбачає закриття річки Либідь у колектор та будівництво над нею автомагістралі.

ДПТ ділянки, розташованої між бульваром Дружби Народів, вулицями Велика Васильківська, Коновальця (Щорса), Володимиро-Либідська, Малевича та залізницею, розробила компанія Terra Project.

Зараз уздовж західної межі ділянки, від бульвару Дружби народів до вулиці Коновальця, протікає річка Либідь у відкритому бетонному жолобі. Проєкт передбачає продовження Залізничного шосе вздовж залізниці поверх річки.

«Передбачається будівництво дороги по руслу річки. Тому необхідно влаштувати закритий канал на даному відрізку загальною протяжністю 1,2 км», – йдеться у матеріалах ДПТ.

Проєктувальники запевняють, що Либідь у цьому місці сильно забруднює інтенсивний рух автомобільного і залізничного транспорту – завислі частки та нафтопродукти потрапляють у стоки з дощем і розталим снігом. Через це вважають найкращим рішенням закрити річку у колектор.

Фрагмент схеми з ДПТ. Ліворуч – залізниця і магістраль над рікою Либідь

Таке рішення, вважають проєктувальники, «дозволяє поєднати в ансамблевій єдності обидва схили долини ріки Либідь».

Зазначимо, що Київська ландшафтна декларація, затверджена 2014 року, декларує збереження ріки Либідь.

Транспортний експерт Віктор Петрук зазначає, що згідно з Генпланом Києва, Либідь має бути закрита у колектор на більшому відрізку – від бульвару Дружби Народів до Повітрофлотського проспекту.

За останні кілька років було розроблено кілька проєктів ревіталізації річки Либідь.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button