В Амазонії масово горять ліси. В чому причини пожежі?
Причиною пожеж стала діяльність фермерів та лісорубів.
Причиною пожеж стала діяльність фермерів та лісорубів.
фото: The Swaddle
Кількість пожеж в лісах Амазонії за даними супутників зросла на 80% порівняно з минулим роком. Це найбільша кількість пожеж, починаючи з 2013 року. Такі дані повідомили в Національному агентстві космічних досліджень (INPE) Бразилії, зазначається на сайті BBC.
За даними INPE, з січня 2019 року в Амазонії трапилось близько 74 000 тисяч пожеж. Рорайма – штат на півночі Бразилії – майже повністю затягло димом.
Міністр навколишнього середовища Бразилії Рікардо Саллез повідомив, що причинами пожеж у Амазонії є відсутність опадів, вітер і спека.
Однак кліматологи звертають увагу, що Амазонія відрізняється від сухих чагарників в Каліфорнії чи в Австралії. Тому на їхню думку справжні причини пожеж пов’язані з діяльністю людини.
1 січня 2019 року Бразилія зустріла з новим президентом. Ним став 64-річний Жаїр Больсанару, який пообіцяв своїм виборцям розвиток економіки та зростання рівня життя.
На відміну від попереднього уряду, який забороняв вирубки лісів в Амазонії під потреби сільського господарства, президент пішов на зустріч фермерам і лісорубам. Щоб пришвидшити цей процес, фермери почали палити ліси, що призвело до масових пожеж у лісах Амазонії.
Сам Больсанару, якого прозвали «Капітан Бензопила», заперечує свою причетність до пожеж, звинувачуючи представників незалежних громадських організацій (НГО) у наклепі.
«Вони ведуть війну проти мене, це вони могли організувати пожежі, щоб нашкодити мені», – повідомив він.
Втім, в INPE не погоджуються з президентом: «Рівень опадів дійсно є дещо меншим, ніж це було минулого року, однак це не є причиною такої кількості пожеж».
Минулого місяця Больсанару звільнив голову INPE, однак пожежі в лісах Амазонки тривають. Лише у четвер супутники зафіксували 9500 пожеж.
Ліси Амазонії є домівкою для трьох мільйонів видів рослин і тварин. Науковці називають їх «легенями планети», оскільки вони виробляють 20% кисню, чим зупиняють темпи глобального потепління.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті