В Амазонії масово горять ліси. В чому причини пожежі?
Причиною пожеж стала діяльність фермерів та лісорубів.
Причиною пожеж стала діяльність фермерів та лісорубів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кількість пожеж в лісах Амазонії за даними супутників зросла на 80% порівняно з минулим роком. Це найбільша кількість пожеж, починаючи з 2013 року. Такі дані повідомили в Національному агентстві космічних досліджень (INPE) Бразилії, зазначається на сайті BBC.
За даними INPE, з січня 2019 року в Амазонії трапилось близько 74 000 тисяч пожеж. Рорайма – штат на півночі Бразилії – майже повністю затягло димом.
Міністр навколишнього середовища Бразилії Рікардо Саллез повідомив, що причинами пожеж у Амазонії є відсутність опадів, вітер і спека.
Однак кліматологи звертають увагу, що Амазонія відрізняється від сухих чагарників в Каліфорнії чи в Австралії. Тому на їхню думку справжні причини пожеж пов’язані з діяльністю людини.
1 січня 2019 року Бразилія зустріла з новим президентом. Ним став 64-річний Жаїр Больсанару, який пообіцяв своїм виборцям розвиток економіки та зростання рівня життя.
На відміну від попереднього уряду, який забороняв вирубки лісів в Амазонії під потреби сільського господарства, президент пішов на зустріч фермерам і лісорубам. Щоб пришвидшити цей процес, фермери почали палити ліси, що призвело до масових пожеж у лісах Амазонії.
Сам Больсанару, якого прозвали «Капітан Бензопила», заперечує свою причетність до пожеж, звинувачуючи представників незалежних громадських організацій (НГО) у наклепі.
«Вони ведуть війну проти мене, це вони могли організувати пожежі, щоб нашкодити мені», – повідомив він.
Втім, в INPE не погоджуються з президентом: «Рівень опадів дійсно є дещо меншим, ніж це було минулого року, однак це не є причиною такої кількості пожеж».
Минулого місяця Больсанару звільнив голову INPE, однак пожежі в лісах Амазонки тривають. Лише у четвер супутники зафіксували 9500 пожеж.
Ліси Амазонії є домівкою для трьох мільйонів видів рослин і тварин. Науковці називають їх «легенями планети», оскільки вони виробляють 20% кисню, чим зупиняють темпи глобального потепління.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті