Біля аеропорту «Київ» встановлюють пам’ятник Сікорському
Авіаконструктора зображено «в образі юнака, який відривається від землі і здіймається за своєю мрією».
Авіаконструктора зображено «в образі юнака, який відривається від землі і здіймається за своєю мрією».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Встановлення пам’ятника авіконструктору Ігорю Сікорському біля в’їзду в аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського (колишній аеропорт Жуляни) йде до завершення.
Скульптуру виготовили зі вкритої темно-зеленою патиною бронзи. Вона стоїть на стилізованій гранітній напівсфері. Загальна висота пам’ятника з постаментом – 7,2 метри. Автор скульптури Володимир Журавель стверджує, що пам’ятник унікальний, адже триматиметься на одній точці. За задумом автора, у руці Сікорський тримає модель першого в світі гелікоптера, якого він же й спроектував. «Перший гелікоптер він створив у Києві, ще в юнацтві, саме тому, я вирішив зобразити його в образі юнака, який відривається від землі і здіймається за своєю мрією», – пише Володимир Журавель.
Володимир Журавель також є автором скульптурної композиції «Діти, що запускають кораблики» на Поштовій площі, пам’ятника Іллі Муромцю і надгробка актора Віталія Лінецького.
За словами міського голови Києва Віталія Кличка, пам’ятник Сікорському виготовлено за гроші меценатів.
Інший пам’ятник авіаконструктору стоїть на території його альма-матер – Київського політехнічного інституту.
Нагадаємо, що будинок на Ярославовому Валу, 15-Б, в якому протягом восьми років жив Сікорський у Києві, наразі перебуває в занедбаному стані. Віталій Кличко вкотре заявив про бажання перевести його з державної у комунальну власність, щоб реставрувати занедбане приміщення.
Також раніше на Повітрофлотському проспекті біля аеропорту «Київ» встановили в’їзний знак зі стилізованими фігурами засновників міста: Либеді, Кия, Щека і Хорива, проектування якого коштувало 64 тис грн, а встановлення – 3,78 млн грн. Прес-служба аеропорту «Київ» заявила, що стіну зводили з порушенням технологій, зокрема плитку укладали без арматурної сітки, а неправильно залитий бетон кілька разів відсікали відбійними молотками.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті