В Україні можна економити до 1 млрд куб.м газу щороку завдяки твердим відходам
Підготовлені законопроекти пропонують стимулювати будівництво сміттєпереробних заводів.
Підготовлені законопроекти пропонують стимулювати будівництво сміттєпереробних заводів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Для стимулювання утилізації твердих побутових відходів Держенергоефективності розроблило концепцію та низку законопроектів.
Основна ідея – створити законодавчі умови, за яких бізнесу буде вигідно встановлювати «waste-to-energy plants» (заводи в яких сортування сміття поєднується зі спаленням частини відходів) та вивозити відходи саме на заводи, а не на звалища чи в ліс, повідмоляє Ecotown. Така практика поширена в європейських країнах. Наприклад, Швеція переробляє майже 100% твердих побутових відходів і навіть імпортує їх з інших країн.
«Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії та точку росту вітчизняної економіки», – заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Відповідно до розробленої концепції та законопроектів Україні передбачається:
За оцінками експертів, завдяки виробництву енергії із відходів можливо заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м³ газу щорічно. Сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за виробництво теплової та електричної енергії, перероблення відходів і реалізацію вторинної сировини та / або альтернативного палива.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті