В Україні створили інтерактивну карту місць, де росте амброзія
Науковці вважають, що Київ є потужним транспортним вузлом для розповсюдження алергенної рослини.
Науковці вважають, що Київ є потужним транспортним вузлом для розповсюдження алергенної рослини.
Пилок амброзії. Фото: facebook.com/NashGorodBezAmbrozii
Одеські активісти створили інтерактивну карту ділянок, де росте амброзія – один із найагресивніших алергенів.
На мапі позначено локації з амброзією та місця, вже очищені від рослини. Зареєстровані користувачі можуть завантажувати фотографії місць із амброзією через Facebook.
У липні науковці зареєстрували на сайті електронних звернень Київради петицію з вимогою зупинити розповсюдження амброзії в Києві. Зокрема, пропонують розробити стратегію боротьби з цією рослиною та щосезону скошувати зарості у період до цвітіння та за місяць після цього.
Вчені пишуть, що амброзія потрапила до України з Північної Америки у 1920-1930-ті роки. Наразі інвазія перебуває в активній фазі, і Київ є потужним транспортним вузлом.
Період цвітіння амброзії – з середини липня до перших заморозків. У цей час рослина здатна утворювати величезну кількість насіння, що й забезпечило їй можливість швидко розширювати свій ареал.
Знищення амброзії. Фото: Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району
Алергію викликають білки, які містяться в пилку амброзії. Вони можуть спровокувати не лише сильну імунну – алергічну – реакцію, але й астму.
На невеликій площі амброзію можна вирвати руками з корінням. «Київзеленбуд» викошує амброзію або обробляє гербіцидом «Стоп-амброзія», виготовленим на основі природного мінералу бішофіту. Запевняють, що оброблена рослина стає неалергенною і нефертильною, тобто її насіння не здатне розмножуватись. Очищені ділянки засівають газонними травами.
Нагадаємо, на початку липня Міністерство охорони здоров’я опублікувало проєкт змін до санітарних норм.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті