У Києві пройде марш на захист незалежних кінотеатрів в центрі міста
Організатори маршу бажають ще раз нагадати, що муніципальні культурні установи не є приватною власністю, а належать усім містянам.
Організатори маршу бажають ще раз нагадати, що муніципальні культурні установи не є приватною власністю, а належать усім містянам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
7 вересня у Києві пройде марш «Де кіно?» на захист муніципальних кінотеатрів, що були закриті за участі міської влади.
Із 2007 року в центрі міста закрили п’ять незалежних кінотеатрів, повідомляють організатори.
Останнім загостренням ситуації з закриттям кінотеатрів були акції протесту проти комерціалізації кінотеатру «Київ». Кінотеатр передали у користування новому орендарю після чого будівлю заблокувала Муніципальна охорона в присутності поліцейських. «Київ» закрили, а кінопокази скасували на невизначений час. Попередній орендар ТОВ «Культурний центр “Кінотеатр Київ”» назвав те, що відбувається, рейдерським захопленням, а КМДА – інвентаризацією.
Організатори маршу висувають наступні вимоги:
1. Розірвати договір оренди із ТОВ «Сінема-Центр» у зв’язку з порушенням умови договору, а саме «забезпечити публічне обговорення планів роботи кінотеатру та міжнародних програм у ньому протягом 30 днів із моменту підписання договору оренди», через нерелевантність самих конкурсних умов (допущені помилки, застосування суто комерційного критерію визначення переможця), а також зважаючи на офшорне походження компанії, відверто українофобну позицію й антиукраїнську діяльність її власників.
2. Проводити усі майбутні конкурси на право оренди культурно й історично знакових об’єктів, зосереджуючись на їхній змістовній (у разі кінотеатрів – репертуарній) специфіці, запрошуючи представників експертного середовища та громадськість до обговорення.
3. Розблокувати кінотеатр «Київ», дати змогу ТОВ «Культурний центр “Кінотеатр Київ”» проводити фестивалі та інші важливі для культурного життя міста події до остаточного вирішення судового спору.
4. Відзвітувати про результати розслідування щодо перевищення службових повноважень співробітників КП «Муніципальна охорона»; притягнути до відповідальності посадових осіб виконавчих структур (Департаменту комунальної власності, Департаменту культури, КП «Київкінофільм») за протиправні дії, спрямовані проти колективу Культурного центру та містян.
Організатори маршу бажають ще раз нагадати, що культурні установи не є приватною власністю, а належать усім містянам.
«Це не тільки про кінотеатр – це про ціле місто, в якому нам із вами треба якось жити. Давайте разом відстоювати культурні цінності, котрих нас намагаються позбавити», – пишуть організатори маршу.
Хода розпочнеться о 12:00 біля кінотеатру «Україна», вул. Городецького, 5 і пройде повз усі муніципальні кінотеатри, які були закриті – «Дружба» (вул Хрещатик, 25),
«Орбіта» (вул Хрещатик, 29), «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) і закінчиться о 13:00 біля кінотеатру «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті