Одеські депутати звільнили Ройтбурда з посади директора художнього музею
Нарікають, що художник ставиться до депутатського корпусу «без належної поваги».
Нарікають, що художник ставиться до депутатського корпусу «без належної поваги».
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Олег Куцький, facebook.com/adamsoleg
Одеська міська рада проголосувала за дострокове розірвання контракту з директором Одеського художнього музею, художником Олександром Ройтбурдом, повідомляють місцеві ЗМІ.
За звільнення Ройтбурда проголосував 61 депутат, проти були троє, зокрема в.о. голови ОДА Світлана Шаталова.
«Ваша наполегливість не має меж, ваші “договорняки” суперечать здоровому глузду й логіці. За Ройтбурда колекція музею збільшилась на 49 об’єктів, проведено ремонт, причому за рахунок меценатів», – цитує Шаталову Думская.
Фото: пресслужба Одеського художнього музею
Також за Ройтбурда вступилися депутат від Європейської солідарності Юрій Басюк та заступник голови ОДА Віталій Свичинський. Останній заявив, що суспільство не пробачить депутатам цього звільнення, пише Вікна-Одеса.
З іншого боку, колишній голова облради Анатолій Урбанський зателефонував по гучному зв’язку до сесійної зали і вимагав звільнити Ройтбурда, заявивши, що «ми повинні змусити себе поважати». Про це повідомив Ройтбурд.
Питання про звільнення винесли на порядок денний за ініціативою депутата Олексія Кобильникова. Він поскаржився, що Ройтбурд ігнорує запити щодо фінансової діяльності музею та ставиться до депутатського корпусу «без належної поваги».
Кобильников також звинуватив Ройтбурда в конфлікті з колишнім директором музею Віталієм Абрамовим. Той написав заяву про те, що його нібито побив російський мистецтвознавець Павел Голубєв, котрого Ройтбурд запросив працювати в музеї. Пояснення Голубєва викладено на Facebook-сторінці Ройтбурда.
Тим часом колектив Одеського художнього музею надіслав до обладміністрації листа з проханням не звільняти Ройтбурда. Працівники повідомляють, що за перший неповний рік його роботи музей заробив понад 2,8 мільйона гривень, в тому час як у 2017 році доходи складали 740 тисяч гривень.
Стан однієї з зал музею у 2017 році. Фото: Олександр Ройтбурд
За Ройтбурда було відремонтовано аварійні приміщення музею, влаштовано кілька виставок відомих сучасних художників, проведено десятки лекцій, кінопоказів, концертів, авторських екскурсій від Сергія Жадана, Марата Гельмана тощо. 2018 року колекцію музею поповнили 49 творів, цьогоріч – ще 67. У травні Одеський художній музей отримав нову айдентику.
Та ж зала після ремонту. Фото: lotsia.com.ua
Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора музею наприкінці 2017 року, але проти виступила частина депутатів облради, переважно Оппоблок та інші вихідці з Партії регіонів. Зокрема, демонстрували начебто висновок експертизи, де йшлося, що Ройтбурд пише картини фекаліями. В результаті баталій Ройтбурд таки очолив музей у березні 2018 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті