Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 191 днів. За цей час ми опублікували 25513 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

Американське товариство ландшафтних архітекторів (ASLA) вирішило створити новий посібник для «універсального дизайну», щоб популяризувати дизайн, який враховує найрізноманітніші категорії населення.

У посібнику ASLA викладені найкращі практики проектування мікрорайонів, вулиць, скверів, ігрових майданчиків та садів, які є інклюзивними для всіх людей.

У дев’яностих у США прийняли Закон про американців з обмеженими фізичними можливостями (the Americans With Disabilities Act), який створив великі очікування щодо інклюзивного дизайну. Закон дійсно посприяв створенню більш доступних парків, будівль, шкіл. Проте архітектори мало звертали увагу на те, як створити умови не тільки для того, щоб дістатися до місця, але й для того, щоб мати змогу комфортно проводити там час.

У зв’язку з цим товариство ландшафтних архітекторів пропонує розширити визначення доступного дизайну так, щоб врахувати всі можливі особливості перебування у просторі.

«Усі громадські простори повинні бути фізично доступними для всіх, незалежно від їх фізичних, пізнавальних чи розумових здібностей. Конкретні зони громадських просторів не повинні бути розроблені лише для людей з інвалідністю; всі громадські простори повинні працювати для всіх», – пишуть архітектори у вступі до посібника.

Фото: unsplash

Організація надає кілька простих способів реалізації своєї ідеї, наприклад, парки з широкими похилими шляхами, яскраво освітлені ванні кімнати, сади з квітниками на різних висотах, додаткові лавки на тротуарі. Якщо уважніше подивитися на ці пропозиції, то стане зрозумілим, що проектування простору, доступного людям різних можливостей, врешті-решт призводить до зручніших і більш продуманих просторів для всіх.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button