Сьогодні у Києві смог. Зафіксовано високий рівень забруднення повітря
Найгірша ситуація, згідно з даними з сенсорів, у Святошинському районі.
Найгірша ситуація, згідно з даними з сенсорів, у Святошинському районі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Середній індекс якості повітря (Air Quality Index, AQI) по Києву сягає позначки 88. Відтак рекомендують закривати вікна, аби уникнути потрапляння забрудненого повітря в жилий простір, а чутливим групам населення радять зменшити активність на відкритому повітрі.
Нагадаємо, що значення AQI 0-50 демонструє хорошу якість повітря. Якщо показник перевищує позначку 300, то жителів міста слід евакуйовувати.
Найвищий AQI, 137 пунктів, зафіксовано сьогодні датчиком на вулиці Василя Стуса у Святошинському районі міста Києва.
Досить високі показники AQI також в Оболонському районі міста Києва (вулиця сім’ї Кульженків), в Солом’янському районі (вул. Михайла Донця), на бульварі Перова та в Ірпені.
Датчики Kyiv Smart City на Салютній показують підвищений рівень РМ1, РМ2.5, РМ10, чадного газу, діоксиду сірки, озону, монооксиду азоту і бензену.
На Харківському масиві зафіксований підвищений рівень частинок РМ2.5, чадного газу, діоксилу азоту, озону і монооксиду азоту.
Зазначимо, що найбільше повітря забруднюють мікроскопічні частинки РМ2.5 і РМ10. РМ 10 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 10 мкм. Вони призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. РМ 2,5 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 2,5 мкм. Джерелом їхньої появи є вихлопні гази, дим від спалювання деревини, нафти чи вугілля, пил. Частинки призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. Будь-який їхній вміст у повітрі є шкідливим для здоров’я.
Нагадаємо, що якість повітря у Києві можна моніторити в режимі реального часу.
Окрім підвищеного рівня забрудення повітря, у Києві сьогодні також великі затори. За даними компанії TomTom, ситуація на дорогах Києва станом на 8 ранку була на 20% гірше, ніж зазвичай. На даний момент цифра зменшилася до чотирьох відсотків.
Читайте також: У Києві запустять систему перевірки якості повітря. Як вона працює?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті