Понад половина громадян задоволені станом справ в Україні – результати дослідження
Найбільш оптимістично налаштовані молоді люди.
Найбільш оптимістично налаштовані молоді люди.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Соціологічна група «Рейтинг» у вересні 2019 року дослідила суспільні настрої українців.
За результатами опитування 55% респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 18% – у неправильному, 26% – не визначилися.
На Заході та Півдні країни найкраще оцінюють напрямок розвитку України, трохи гірше – у Центрі та на Сході.
Молоді люди, а також виборці партії «Слуга народу» налаштовані найбільш оптимістично, тоді як більш песимістичний настрій мають прихильники партій «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя», а також громадяни старшого віку.
71% опитаних задоволені діяльністю Президента України Володимира Зеленського, 11% – протилежної думки, 18% – не змогли сформулювати своє ставлення до нього. Як зазначають у презентації, рівень задоволеності роботою президента зріс майже у півтори рази порівняно з липнем цього року.
Позитивну оцінку роботі прем’єр-міністра О. Гончарука дають 29% респондентів, негативну – 11%. Дві третіх опитаних не були готові дати оцінок новому голові уряду.
Роботою новообраної Верховної Ради задоволені 39% респондентів, незадоволені – 16%, не змогли оцінити – 45%.
Понад 90% підтримують ініціативи стосовно дострокового припинення повноважень народного депутата за кнопкодавство та прогули, зменшення кiлькостi народних депутатiв з 450 до 300 та зняття депутатської недоторканностi.
Понад 70% підтримують надання законодавчої ініціативи громадянам України, розширення повноважень президента щодо призначення керiвникiв Нацiонального антикорупцiйного бюро (НАБУ) та Спецiалiзованої антикорупцiйної прокуратури (САП), а також збiльшення кiлькостi уповноважених з прав людини (омбудсменiв). Близько двох третин виступають за закрiплення в Конституцiї норми про вибори народних депутатiв за пропорцiйною виборчою системою та скасування адвокатської монополiї.
Загалом в особистому інтерв’ю взяли участь понад 2 500 респондентів віком від 18 років з різних регіонів України. Повну версію дослідження можна знайти тут.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті