Чиновники розробляють новий адміністративно-територіальний устрій Київщини
Пропонують створити п'ять адміністративних центрів.
Пропонують створити п'ять адміністративних центрів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На засіданні Київської обласної державної адміністрації представили проєкт районування Київської області.
Проєкт від департаменту містобудування і архітектури передбачає створення п’яти районів – Білоцерківського, Броварського, Васильківського, Ірпінського та Переяслав-Хмельницького.
До складу Білоцерківського району в такому разі мають входити Сквирський, Володарський, Тетієвський, Ставищенський, Ракитнянський, Таращанський, Богуславський, Миронівський, Кагарлицький райони і місто Ржищів.
Також хочуть об’єднати Броварський і Бориспольский район, а Фастівський, Обухівський, Макарівський і Києво-Святошинський райони пропонують включити в Васильківський.
До Ірпінського району входитимуть – Іванківського, Поліського, Вишгородського, Бородянського районів, міста Ірпінь та Буча.
До Переяслав-Хмельницького району – Згурівський, Баришевський, Яготинський райони і Березанська об’єднана територіальна громада.
На альтернативному обговоренні («Пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області»), яке шостого вересня відбувался у Фастові, деякі мери, сільські та міські голови запропонували створити шість районів. На їхню думку, проєкт Департаменту містобудування і архітектури не відповідає деяким критеріям Мінрегіону. Приміром, адміністративним центром може місто з населенням не менше 50 тисяч, населений пункт, адмцентром не може стати населений пукнт, розташований в 30-кілометровій зоні від Києва тощо.
Основою для розробки схеми адміністративно-територіального устрою стала схема фукнціонування системи екстернної медичної допомоги, яка існує з 2013 року. В Київській області функціонує шість станцій екстренної медичної допомоги у містах Біла Церка, Бровари, Вишгород, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів. Райони, які обслуговує кожна станція, визначалися за критеріями транспортної доступності та густини населення.
Отже, чиновники запропонували створення шести районів (див. нижче)
Вони розташовані в межах 60-кілометрової зони.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті