Партнерський матеріал з
За підсумками 2018 року попит на житлову нерухомість в Україні збільшився на 13% порівняно з 2017 роком. Впродовж минулого року лише у Київській області зведено понад 400 багатоповерхівок.
Найвигідніше купувати житло на початковому етапі будівництва, оскільки після введення новобудови в експлуатацію, ціни на квадратні метри зростають. У такому разі покупець фактично стає інвестором з правом отримати квартиру, коли багатоповерхівка буде зведена. Проте зростають і ризики – будівництво може затягнутися чи бути заморожене.
«Хмарочос» у партнерстві з ЖК Lucky Land підготував інструкцію, як вибрати квартиру в новобудові і не помилитись.
Документи
При неналежному оформленні дозвільної документації на земельну ділянку будівництво може бути зупинене або будинок не зможуть ввести в експлуатацію. Тому потрібно перевірити:
Наявність документів на земельну ділянку
Забудовник повинен мати чинний договір оренди земельної ділянки, витяг про право власності або ж договір на право користування земельною ділянкою. Перевірити землекористувача та цільове призначення земельної ділянки можна самостійно у Публічній кадастровій карті. Земельна ділянка повинна мати цільове призначення, яке дозволяє здійснення житлової забудови.
Дозвіл на здійснення та проведення будівельних робіт
Дозвіл на будівельні роботи видає Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ). Будівництво будь-якого об’єкта нерухомості може бути розпочате тільки після отримання такого дозволу.
Ліцензія на будівництво
Це документ, який повинна мати компанія, яка виконує на об’єкті будівництва будівельні роботи певної складності. Необхідно перевірити чи має генеральний підрядник таку ліцензію.
Містобудівні умови та обмеження
Визначають всі обмеження по можливості розміщення об’єкт в даному місці і умови на проектування цього об’єкту. Через порушення забудовника можуть, до прикладу, змусити знести зайві поверхи. Містобудівні умови затверджує Департамент чи управління архітектури міської адміністрації.
Технічні умови на підключення комунікацій
Кожен забудовник перед отриманням дозволу на будівництво повинен отримати технічні умови для підключення комунікацій. Це має бути окремий документ узгоджений з відповідними організаціями та установами.
Репутація забудовника
Варто перевірити наявність судових суперечок щодо забудовника і пов’язаних осіб, арештів і заборон щодо конкретного будівництва та інших об’єктів. Зробити це можна у Єдиному державному реєстрі судових рішень за ключовими словами. Також потрібно звернути увагу на інформацію у якісних ЗМІ.
Вид договору з покупцем і умови інвестування
Зараз в Україні найбільш популярним є укладення договору купівлі-продажу майнових прав, інвестиційного договору і купівля квартири у забудовника з допомогою фонду фінансування будівництва.При купівлі готового житла зазвичай укладається класичний договір купівлі-продажу.
Інфраструктура
Місце розташування житла та його близькість до необхідних сервісів впливає і на ваш стиль життя і на те, скільки часу ви витрачатимете у дорозі.
Зручність транспортного сполучення
Обирати оптимальний варіант варто залежно від наявності автомобіля та власних уподобань.
Наприклад, поряд з ЖК Lucky Land розташовані зупинки громадського транспорту, який їде до станцій метро Академмістечко, Нивки, Сирець, Дорогожичі. До найближчої станції метрополітену – 8 хвилин. Для власників авто у комплексі заплановано підземний паркінг на 400 місць, а поряд з будинком — стоянка на понад 2 500 місць.
Магазини, освіта, відпочинок
Варто звернути увагу, чи є у пішій доступності з будинком вся необхідна інфраструктура: школа чи дитячий садок, парк, лікарня, торгово-розважальні комплекси тощо. Важливо знати, чи це нова інфраструктура, створена забудовником, чи вже наявна, яка може бути переповненою або перебувати в не належному стані.
Локація ЖК Lucky Land поєднує усі переваги великого міста з заміським затишком. Поряд знаходиться все необхідне – сучасний торгово-розважальний центр Lavina Mall, кінотеатр IMAX, супермаркети АШАН, Novus і Сільпо. Крім цього тут відкриється новий фірмовий рибний магазин Egersund Seafood.
Поруч із ЖК Lucky Land — близько 100 га лісу, де можна відпочивати, влаштовувати пікніки, насолоджуватися природою та свіжим повітрям. На території житлового комплексу є власний дитячий садок та сучасна школа зі спортивною ареною.
Публічний простір на подвір’ї
Прибудинкова територія — це насамперед простір для людей. Важливо, щоб вона була зручною для різних категорій населення з достатньою кількістю безбар’єрних доріжок, місць для відпочинку, занять спортом та ігор. У той же час місця для відпочинку не повинні обмежуватися лише лавками.
У ЖК Lucky Land внутрішня територія будинку вільна від машин. Тут передбачені бігові та велодоріжки, громадські зони для відпочинку і розваг, барбекю-зона для відпочинку з сім’єю та друзями, мотузковий парк для поціновувачів активного відпочинку, альтанки для охочих побути на самоті та бігові доріжки. Також тут облаштують контактний фонтан, який стане улюбленим місцем дозвілля та забав твоїх дітей. Поряд з комплексом знаходиться лижна траса, яка порадує любителів активного зимового відпочинку на сноубордах або лижах.
Технології та енергоефективність
Серед характеристик житлового комплексу можна виділити матеріали, з яких він побудований й клас енергоефективності будинку – це прямо корелюється з розміром комунальних платежів.
Технологія будівництва
Можна виділити три найпоширеніші технології будівництва в Україні — залізобетонні панелі, цегла та монолітно-каркасна конструкція.
Найбюджетніший варіант — будинок із залізобетонних панелей. Проте головний недолік панелей – надмірне нагрівання влітку й швидке охолодження взимку, а також наявність внутрішніх опорних конструкцій, які не можна змінювати. Такі будинки зазвичай мають стандартне планування.
Цегляні будинки є найбільш екологічними, але квадратні метри в них мають вищу вартість. Однією з найбільш прогресивних на сьогодні є монолітно-каркасна технологія будівництва, коли каркас будівлі зводять із залізобетону, а стіни — з цегли або газоблоків. Ця технологія є енергоощадною, бо товстіші стіни краще утримують тепло.
ЖК Lucky Land буде збудований за монолітно-каркасною технологією. Гарантійний термін експлуатації таких будинків — близько 150 років.
Вона має низку переваг перед поширеною в радянські часи технологією будівництва житла з залізобетонних панелей, бо тут немає швів, що стають «містками холоду». До того ж, такі будинки мають кращу, звуко- і теплоізоляцію, ніж залізобетон, що є перевагою навіть перед сучасною технологією монолітного будівництва.
Архітектура
Архітектура новобудови впливає не лише на естетичне сприйняття і комфорт мешканців, а визначає, якими будуть, місця загального користування та навіть квартири.
ЖК Lucky Land проектували, орієнтуючись на сучасні скандинавські будинки із просторим плануванням квартир, панорамними енергозберігаючими вікнами, використанням екологічних матеріалів під час будівництва та достатньою кількістю швидкісних ліфтів.
В будинку є просторі тераси з видом на ліс і мальовничі краєвиди комплексу. А на фасадах встановлені спеціальні ніші під кондиціонери з відведенням конденсату шляхом дренажної системи.
Енергоефективність будинку
Якісне житло має найвищий клас енергоефективності — А. У той час як радянська панельна забудова нерідко має найнижчий — F. Клас енергоефективності свідчить про те, скільки енергії споживає будинок і які має втрати тепла. Від цього залежить розмір оплати за комунальні послуги.
Наприклад, у ЖК Lucky Land виконано енергозберігаюче утеплення фасадів мінеральною ватою.
Величина віконних прорізів і засклення балконів/лоджій
Одним з популярних сучасних трендів в архітектурному дизайні є панорамні вікна. Українські забудовники декілька років активно використовують їх під час проєктування та будівництва житла різного типу.
У будинках Lacky Land запроєктовано панорамне скління двокамерними склопакетами з енергоощадним напиленням і заповненням аргоном.Технологія з функцією мікропровітрювання.
Тип водопостачання та опалення
Опалення буває централізованим, автономним та індивідуальним. Головним недоліком централізованого опалення є подача тепла за графіком та великі тепловтрати через значну відстань транспортування та зношеність тепломереж. Автономне опалення забезпечується від окремої котельні, яку встановлюють на даху чи підвалі будівлі або поруч з нею. Наприклад, кожна квартира в Lacky Land оснащена електрокотлом, а публічні простори – енергоощадним led освітленням.
Квартири
Вибір планування та розташування квартири залежить, насамперед, від індивідуальних побажань, смаків та стилю життя майбутніх власників. Однак при цьому варто звернути увагу на деякі особливості.
Кількість і площа санвузлів
Тут все залежить від того, чи плануєте ви жити у квартирі з великою родиною та від особистих уподобань. Безсумнівно, користуватися ванною — приємне задоволення, але якщо ви приймаєте її не часто, то варто задуматися про вибір на користь душової. Це звільнить додатковий простір для інших речей, наприклад, пеленального столика чи пральної машини.
У будинках ЖК Lucky Land продумали широку лінійку планувань – усі квартири відрізняються простором та функціональністю. Тут передбачено кухні-вітальні, ніші під шафи та гардеробні кімнати, просторі вітальні та затишні спальні кімнати.
Окрема чимала гардеробна з доступом зі спальні допоможе звільнити простір для творчого пошуку та експериментів.
Сторона квартири (північ, південь, захід, схід)
Від виваженості вашого вибору залежатиме чи будете ви прокидатися з першими променями сонця, що потрапляють у вікна вашої спальні, зустрічати заходи, повертаючись додому, або чи буде взагалі сонце освітлювати ваше житло.
Стан квартири при здачі та внутрішні комунікації
Варто поцікавитися під час візиту до відділу продажів і внутрішнім станом квартири. Звертайте увагу на те, чи рівні стіни, наскільки якісною є електромережа, чи є відповідні виходи для сантехніки та іншого обладнання, яке плануєте встановити. Від цього залежатиме, наскільки витратними будуть первинні роботи перед початком ремонту та сам ремонт.
Додаткові зручності
Враховуєте, чи простір є безбар’єрним для різних категорій населення. Приємним бонусом для власників квартир може стати, наприклад місце для миття лап домашніх тварин, місце для візків у під’їзді, ліфт до підземного паркінгу.
Наприклад, у ЖК Lucky Land передбачені кімнати для зберігання дитячих візочків та електро/велотранспорту, комори для зберігання речей сезонного використання та та охорона та відеонагляд 24/7.
У будь-якому разі вибір квартири та житлового комплексу — питання індивідуальне, яке залежить від багатьох обставин. Щоб ваша інвестиція була надійною, а придбана нерухомість – ліквідною протягом довгого часу, варто звертати увагу на більшість перерахованих пунктів. Адже з бумом будівництва в Києві важливі не лише квадратні метри, а й усе, що їх оточує!
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті