Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

24 вересня в Музеї Івана Гончара за адресою вул. Лаврська, 19 розпочала роботу виставка під назвою «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби», яка змушує відвідувачів зануритись у життя радянського жителя часів Брежнєва. Про це повідомляє Тиждень.

Проект складається з шести інформаційних блоків:

  • «Дорогой Леонид Ильич». Культ вождя.
  • «СССР – оплот мира». Радянський імперіалізм.
  • «Моральный кодекс строителя коммунизма». Контроль свідомості.
  • «Соблюдай бдительность». Переслідування інакодумців.
  • «Все для блага человека». «Совковий» побут.
  • «Органы не ошибаются…» Людина проти системи.

Тут розміщена дорадянська українська сільська родина, а на контрасті з нею – гасла, фотопортрети, предмети побуту, фотографії та кінохроніка радянських часів.

Виставка покликана продемонструвати «незручну правду» про минуле: у холодильнику «з гастроному»  стоять таблички «Яиц нет» та «Ушла на обед», а радянський одяг демонструється на фоні відомого фото з журналу Life, коли моделі французького кутюр’є Крістіана Діора пройшлися вулицями Москви.

Остання зала виставки зроблена, як кімната судових засідань: стіл з радянським прапором, кілька рядів лавочок, а попереду – стілець для підсудного. Він повернутий спинкою до всіх, обличчям до екрану, на якому без звуку транслюються кадри Довженкового фільму «Земля».

Одним з ідеологів проекту став колишній очільник Інституту нацпм’яті, Володимир В’ятрович.

Виставка триватиме до 31 грудня 2019 року. Музей працює з вівторка по суботу, з 10:00 до 17:30. Вхід вільний.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button