Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23486 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/organhallua

КМДА та Фонд держмайна повинні підшукати нове приміщення для Будинку органної та камерної музики, який зараз розташовано у костелі святого Миколая, що на вулиці Великій Васильківській. Про це йдеться у листі Міністерства культури, повідомляє КиевВласть.

Будівля костелу потребує капітального ремонту, який пропонує зробити Римо-католицька церква в обмін на передання будівлі у свою власність.

У Мінкульті вважають, що нове приміщення для Будинку органної музики має обов’язково розташовуватися у центрі Києва. Площа концертної зали повинна складати щонайменше тисячу квадратних метрів, а висота – принаймні 25 метрів.

Орган потребуватиме площі щонайменше 75 квадратних метрів, а сцена – 180. Перекриття над органом має бути куполоподібним для відповідної акустики.

У 2012 році спеціально створена комісія розглядала п’ять варіантів будівництва нового Будинку музики: 1) на території біля Льодового стадіону, метро «Іподром»; 2) на території Мистецького Арсеналу; 3) біля Арки Дружби народів; 4) на майданчику з незавершеним будівництвом на території Національної телекомпанії на вулиці Мельникова; 5) на Співочому полі. Проти останнього варіанту виступила ЮНЕСКО.

Фото: facebook.com/organhallua

У 2016-2017 роках зосередилися на ідеї будівництва Будинку музики біля Арки Дружби народів. Йшлося про ділянку площею 6,5 гектара на Володимирському узвозі, 2.

На початку вересня цього року КМДА запевняла Мінкульт, що у центральній частині Києва немає вільних земельних ділянок для реалізації такого проєкту.

Торік католицька громада пропонувала передати будівлю костелу з держвласності у власність Римо-католицької церкви. Католики запевняють, що таким чином вдасться врятувати споруду від подальшого руйнування. Настоятель костелу повідомляв, що від фронтона відколовся шматок вагою близько ста кілограмів і впав біля входу до храму.

У 2019 році на ремонт костелу в державному бюджеті було закладено менш як 80 тисяч гривень.

Збудований у 1899-1909 роках за проєктом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.

Зараз костел ділять між собою Будинок органної музики та парафія святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні.

Читайте також: Для київського костелу Святого Миколая встановили нічну ілюмінацію

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button