Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 267 днів. За цей час ми опублікували 23415 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Alan Chen, Unsplash

У ботанічному саду імені Гришка, що на Печерську, розпродають частину тепличних рослин напередодні зимового сезону.

Водночас у соцмережах поширилося оголошення про те, що в ботсаду закривають кілька теплиць, тож співробітники розпродають «мовчазних домашніх улюбленців» – азалій, камелій, рододендронів, фікусів – «задешево», щоб вони не загинули. В оголошенні також наводиться телефон такої собі Ірини.

У ботсаду стверджують, що це повідомлення не узгоджувалося відділом тропічних рослин, і про «грандіозний розпродаж» не йдеться.

«Ми дійсно можемо запропонувати широкий асортимент рослин, однак оголошення не є відображенням реальної суті справ, і “великі фікуси задешево” ніхто не продає», – заявила Людмила Буюн, завідувачка відділу тропічних та субтропічних рослин.

Вочевидь, таку заяву завідувачка зробила через те, що чимало користувачів соцмереж сприйняли оголошення як повідомлення про кризу в ботсаду.

Наразі на сайті Ботсаду є посилання на перелік рослин на продаж. Наприклад, 10-річний фікус Бенджаміна можна було купити за 1000 гривень. Також зазначено, що рослину можна взяти в оренду – за 30% її вартості на добу.

Проте любителі рослин у соцмережах зазначають, що перелік не завжди відповідає дійсності.

У жовтні 2014 року BBC Україна робила репортаж про один із таких розпродажів. Перед початком опалювального сезону в ботсаду ущільнюють теплиці, щоби зекономити на опаленні. Деякі теплиці – а більшість із них не ремонтувалися з 1960-70-х років – консервують до весни, тому й продають частину рослин.

Так, 2014 року звільнили п’ять теплиць. Покупці, які прийшли за рослинами, вважали, що рятують їх від вірної загибелі.

При цьому не йдеться про закриття оранжерейного комплексу з колекцією тропічних і субтропічних рослин, яка налічує три тисячі видів.

Читайте також: Вчені: кімнатні рослини очищують повітря не краще, ніж пара старих шкарпеток

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button