Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

«Укрзалізниця» проводить перемовини з мобільними операторами для запуску нормального інтернету в поїздах Інтерсіті, але процесу перешкоджають технічні труднощі, повідомляє Liga.Tech.

Досі сигнал у поїздах забезпечував Інтертелеком за застарілою технологією CDMA. Така якість інтернету фактично унеможливлює його використання, при тому, що чимало пасажирів розраховують попрацювати в дорозі. До того ж, угода з Інтертелеком спливла ще у лютому.

Наразі в «Укрзалізниці» розглядають супутниковий інтернет, послуги якого в Україні доставляє одна компанія – Датагруп. Із нею й ведуть перемовини.

«Планується проведення детального тестування на всіх маршрутах зі встановленням сучасного супутникового обладнання на електропоїзд», – повідомили у пресслужбі «Укрзалізниці».

У Vodafone стверджують, що це дорого коштуватиме «Укрзалізниці», а швидкість навряд відрізнятиметься від тієї, що є зараз. Із цим погоджується й експертка з телекомунікацій Олена Мініч.

«Супутник для Інтерсіті, який рухається зі швидкістю понад 120 кілометрів на годину – це феєрично. Дуже дорого і затримка сигналу дуже велика», – каже вона.

За її словами, у світі використовують два підходи для забезпечення вайфаю в поїздах: об’єднувати наявний трафік від усіх мобільних операторів, подавати його на вагон, а далі роздавати користувачам – або будувати виділені мережі вздовж доріг.

Так, у Франції повноцінний інтернет у поїздах з’явився у 2016-2017 роках. На будівництво базових станцій витратили 150 мільйонів євро.

У lifecell вважають, що виділені мережі будуть збитковими – доходи від них ніколи не покриють навіть обслуговування. До того ж поїзди Інтерсіті погано пропускають сигнал. Тож єдиний варіант – запуск 4G в діапазоні 900 Мгц.

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button