Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Лондонське метро. Фото: Luke Stackpoole, Unsplash

У багатьох містах світу громадський транспорт не лише є небезпечним для жінок – ситуація дедалі погіршується, пише The Guardian.

До прикладу, кількість скарг на сексуальні домагання у метро Лондона за минулі чотири роки зросла на 42%. Найчастіше скаржаться на обмацування, та трапляється й таке, як фотографування під спідницею та перегляд порнографії.

Торік громадська організація Plan International дослідила безпеку публічних просторів у 22 містах у різних регіонах світу й виявила, що найбільший ризик зазнати харасменту жінки мають у Боготі (Колумбія), Йоганнесбурзі (Південно-Африканська Республіка) та Делі (Індія). А найбезпечніший для жінок проїзд – у громадському транспорті Стокгольма.

В іншому дослідженні організація визначила, які саме публічні місця є найнебезпечнішими у п’яти містах: Делі, Кампалі, Лімі, Мадриді та Сіднеї. Ними виявилися зупинки громадського транспорту, залізничні станції, транспортні хаби.

2014 року Reuters та YouGov провели дослідження у 15 найбільших містах світу, яке виявило, що найнебезпечніший для жінок громадський транспорт – у Боготі. Також часто фізичних домагань жінки зазнають у транспорті Мехіко, Ліми (Перу) та Делі (Індія).

Соціологи не змогли дослідити стан справ у єгипетській столиці Каїрі, та опитані експерти припустили, що це місто потрапило б у п’ятірку найнебезпечніших.

Серед эвропейських столиць найгіршою в плані безпеки громадського транспорту визнали Москву. Вона посідає дев’яте місце у загальному списку. Зокрема, москвички повідомили, що не вірять у здатність поліції розслідувати заяву про сексуальне домагання.

Жінка в метро Москви. Фото: Ivan Akimenko, Unsplash

Найбезпечнішим визначили транспорт Нью-Йорка. За ним ідуть Токіо, Пекін та Лондон.

У Ханої, В’єтнам, 40% молодих дівчат зазначили, що майже ніколи не відчувають себе у безпеці, коли їдуть у міському транспорті.

«В автобусі то телефони крадуть, то до дівчат чіпляються. Якось подругу обмацали і коли вона запротестувала, її виштовхали з автобуса, а тим хлопцям дозволили їхати далі», – розповіла 17-річна Мі, яка користується автобусом, щоб дістатися до школи.

Вона зазначає, що водії та кондуктори відповідають за безпеку в салоні й повинні втручатися в таких випадках.

Аби попередити випадки сексуальних домагань, у Лондоні запровадили патрулі поліції під прикриттям та інформаційну кампанію, яка закликає повідомити про харасмент за допомогою смс. Метрополітен Лос-Анджелеса запустив цілодобову гарячу лінію для повідомлень про домагання.

Пасажирка метро Парижа. Фото: Camille Minouflet, Unsplash

У Мехіко одне з сидінь у вагоні метро зробили у формі оголеного чоловічого торса. Поряд була табличка, яка повідомляла, що всістися на пластиковий член може бути неприємно, але жінкам ще неприємніше їздити у транспорті, регулярно зазнаючи сексуальних принижень.

Також у низці міст – Мехіко, Токіо, Делі та Ріо-де-Жанейро – існують окремі вагони для жінок. Проте така ініціатива зазнає критики: вважають, що це архаїчний жест, який лише посилює сегрегацію. Натомість було б краще, аби чоловіки просто перестали мацати незнаймих жінок і дівчат без дозволу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button