Як у містах світу борються з сексуальними домаганнями у громадському транспорті?
Найнебезпечніший для жінок громадський транспорт – у Боготі.
Найнебезпечніший для жінок громадський транспорт – у Боготі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26308 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Лондонське метро. Фото: Luke Stackpoole, Unsplash
У багатьох містах світу громадський транспорт не лише є небезпечним для жінок – ситуація дедалі погіршується, пише The Guardian.
До прикладу, кількість скарг на сексуальні домагання у метро Лондона за минулі чотири роки зросла на 42%. Найчастіше скаржаться на обмацування, та трапляється й таке, як фотографування під спідницею та перегляд порнографії.
Торік громадська організація Plan International дослідила безпеку публічних просторів у 22 містах у різних регіонах світу й виявила, що найбільший ризик зазнати харасменту жінки мають у Боготі (Колумбія), Йоганнесбурзі (Південно-Африканська Республіка) та Делі (Індія). А найбезпечніший для жінок проїзд – у громадському транспорті Стокгольма.
В іншому дослідженні організація визначила, які саме публічні місця є найнебезпечнішими у п’яти містах: Делі, Кампалі, Лімі, Мадриді та Сіднеї. Ними виявилися зупинки громадського транспорту, залізничні станції, транспортні хаби.
2014 року Reuters та YouGov провели дослідження у 15 найбільших містах світу, яке виявило, що найнебезпечніший для жінок громадський транспорт – у Боготі. Також часто фізичних домагань жінки зазнають у транспорті Мехіко, Ліми (Перу) та Делі (Індія).
Соціологи не змогли дослідити стан справ у єгипетській столиці Каїрі, та опитані експерти припустили, що це місто потрапило б у п’ятірку найнебезпечніших.
Серед эвропейських столиць найгіршою в плані безпеки громадського транспорту визнали Москву. Вона посідає дев’яте місце у загальному списку. Зокрема, москвички повідомили, що не вірять у здатність поліції розслідувати заяву про сексуальне домагання.
Жінка в метро Москви. Фото: Ivan Akimenko, Unsplash
Найбезпечнішим визначили транспорт Нью-Йорка. За ним ідуть Токіо, Пекін та Лондон.
У Ханої, В’єтнам, 40% молодих дівчат зазначили, що майже ніколи не відчувають себе у безпеці, коли їдуть у міському транспорті.
«В автобусі то телефони крадуть, то до дівчат чіпляються. Якось подругу обмацали і коли вона запротестувала, її виштовхали з автобуса, а тим хлопцям дозволили їхати далі», – розповіла 17-річна Мі, яка користується автобусом, щоб дістатися до школи.
Вона зазначає, що водії та кондуктори відповідають за безпеку в салоні й повинні втручатися в таких випадках.
Аби попередити випадки сексуальних домагань, у Лондоні запровадили патрулі поліції під прикриттям та інформаційну кампанію, яка закликає повідомити про харасмент за допомогою смс. Метрополітен Лос-Анджелеса запустив цілодобову гарячу лінію для повідомлень про домагання.
Пасажирка метро Парижа. Фото: Camille Minouflet, Unsplash
У Мехіко одне з сидінь у вагоні метро зробили у формі оголеного чоловічого торса. Поряд була табличка, яка повідомляла, що всістися на пластиковий член може бути неприємно, але жінкам ще неприємніше їздити у транспорті, регулярно зазнаючи сексуальних принижень.
Також у низці міст – Мехіко, Токіо, Делі та Ріо-де-Жанейро – існують окремі вагони для жінок. Проте така ініціатива зазнає критики: вважають, що це архаїчний жест, який лише посилює сегрегацію. Натомість було б краще, аби чоловіки просто перестали мацати незнаймих жінок і дівчат без дозволу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті