Нобелівську премію з економіки вручили за «за експериментальний підхід до зменшення глобальної бідності»
Одна з трьох лауреатів - Естер Дюфло - стала другою жінкою і наймолодшою дослідницею, яка отримала Нобелівську премію з економіки.
Одна з трьох лауреатів - Естер Дюфло - стала другою жінкою і наймолодшою дослідницею, яка отримала Нобелівську премію з економіки.
Абхіджіт Банерджі (ліворуч) та Естер Дюфло (праворуч). Фото: The Boston Globe/Getty Images
Нобелівську премію з економіки вручили Абхіджіту Банерджі, Естер Дюфло і Майклу Кремеру «за експериментальний підхід до зменшення глобальної бідності у світі», повідомляється на The Nobel Prize.
«Дослідження, здійснене лауреатами цьогорічної премії з економіки, суттєво покращило нашу здатність боротися зі світовою бідністю. Лише за два десятиліття новий підхід, заснований на експерименті, трансформував розвиток економіки, і тепер є плідним полем для досліджень», – сказано в повідомленні оргкомітету.
Майкл Кремер. Фото: worldteach.org
Цьогорічні лауреати створили новий підхід до боротьби з бідністю у світі. Згідно з цим підходом ефективніше діяти в межах малих і керованих проблем – наприклад, винаходити способи покращення якості освіти чи здоров’я дітей. Вчені виявили, що найточніші рішення для подібних проблем слід шукати, проводячи експерименти серед людей, які найбільше страждають від цих проблем.
Дюфло та Банерджі представляють Массачусетський технологічний інститут, (Кембридж, США), Кремер – Гарвардський університет, (Кембридж, США). Окрім того Естер Дюфло (1972 р. н.) стала другою жінкою і наймолодшою дослідницею, яка отримала Нобелівську премію з економіки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті