Українців просять уникати туристичних локацій Барселони. Що там відбувається?
Протестувальники мобілізувалися за десять хвилин після оголошення вироків каталонським лідерам.
Протестувальники мобілізувалися за десять хвилин після оголошення вироків каталонським лідерам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Консульство України в Барселоні застерігає від відвідування центру Барселони та туристичних локацій через масові заворушення. Також рекомендують мати при собі оригінали паспортів.
Заворушення у Барселоні спалахнули у понеділок 14 жовтня, після того, як Верховний Суд Іспанії засудив дев’ятьох каталонських лідерів до термінів ув’язнення від дев’яти до 13 років. Їх звинуватили в організації насильницького повстання.
Зокрема, дев’ятирічні терміни отримали двоє лідерів громадських організацій руху за незалежність – Жорді Кушарт та Жорді Санчес. Їхні організації влаштовували мирні маніфестації на підтримку відокремлення Каталонії.
За десять хвилин після оголошення вироків організація Tsunami Democràtic розіслала у месенджері Telegram заклики виходити на вулиці, повідомляє The Guardian.
За годину тисячі протестувальників рушили блокувати аеропорт «Ель-Прат» – на метро, автобусах, автомобілях. Коли поліція перекрила станції метро, чимало людей пішли до аеропорту пішки (це три з половиною години).
Як розповідає мешканка Барселони Юлія Дягілева, Tsunami Democràti вкинула в Telegram-канал велику масу електронних авіаквитків, щоб маніфестанти мали змогу потрапити в аеропорт. Поліція застосувала палиці та гумові кулі.
Четвертий день протестувальники споруджують барикади, підпалюють смітники та закидують поліцейських коктейлями Молотова, петардами і навіть туалетним папером. Поліція, у свою чергу, відповідає сльозогінним газом і гумовими кулями.
До протестів долучилися інші міста Каталонії – Жирона, Манреза, Бік, Таррагона. Звідти у бік Барселони рушили багатотисячні «марші свободи», які мають злитися у п’ятницю для проведення загального страйку. Рух окремими автомагістралями паралізовано. Аеропорт «Ель-Прат» також може бути заблоковано під час страйку 18 жовтня.
Водночас засуджені каталонські лідери, а також президент Каталонії Кім Торра заявили, що насилля не повинно мати стосунку до руху за незалежність.
Барселонське графство вперше проголосило незалежність 988 року, та згодом увійшло до складу Іспанського королівства. У ХІХ-ХХ століттях Каталонія неодноразово здійснювала спроби відокремитися від Іспанії. Каталонська мова належить до підгрупи окситано-романських мов, до яких також належить окситанська – мова півдня Франції.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті