Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото зі сторінки facebook.com/julia.dyagileva.1

Консульство України в Барселоні застерігає від відвідування центру Барселони та туристичних локацій через масові заворушення. Також рекомендують мати при собі оригінали паспортів.

Заворушення у Барселоні спалахнули у понеділок 14 жовтня, після того, як Верховний Суд Іспанії засудив дев’ятьох каталонських лідерів до термінів ув’язнення від дев’яти до 13 років. Їх звинуватили в організації насильницького повстання.

Зокрема, дев’ятирічні терміни отримали двоє лідерів громадських організацій руху за незалежність – Жорді Кушарт та Жорді Санчес. Їхні організації влаштовували мирні маніфестації на підтримку відокремлення Каталонії.

За десять хвилин після оголошення вироків організація Tsunami Democràtic розіслала у месенджері Telegram заклики виходити на вулиці, повідомляє The Guardian.

За годину тисячі протестувальників рушили блокувати аеропорт «Ель-Прат» – на метро, автобусах, автомобілях. Коли поліція перекрила станції метро, чимало людей пішли до аеропорту пішки (це три з половиною години).

Блокування аеропорту Ель-Прат. Фото зі сторінки facebook.com/julia.dyagileva.1

Як розповідає мешканка Барселони Юлія Дягілева, Tsunami Democràti вкинула в Telegram-канал велику масу електронних авіаквитків, щоб маніфестанти мали змогу потрапити в аеропорт. Поліція застосувала палиці та гумові кулі.

Четвертий день протестувальники споруджують барикади, підпалюють смітники та закидують поліцейських коктейлями Молотова, петардами і навіть туалетним папером. Поліція, у свою чергу, відповідає сльозогінним газом і гумовими кулями.

Протестувальники закидують поліцію туалетним папером. Фото зі сторінки facebook.com/pasha.lesiants

До протестів долучилися інші міста Каталонії – Жирона, Манреза, Бік, Таррагона. Звідти у бік Барселони рушили багатотисячні «марші свободи», які мають злитися у п’ятницю для проведення загального страйку. Рух окремими автомагістралями паралізовано. Аеропорт «Ель-Прат» також може бути заблоковано під час страйку 18 жовтня.

«Марш свободи». Фото зі сторінки facebook.com/pasha.lesiants

Водночас засуджені каталонські лідери, а також президент Каталонії Кім Торра заявили, що насилля не повинно мати стосунку до руху за незалежність.

Барселонське графство вперше проголосило незалежність 988 року, та згодом увійшло до складу Іспанського королівства. У ХІХ-ХХ століттях Каталонія неодноразово здійснювала спроби відокремитися від Іспанії. Каталонська мова належить до підгрупи окситано-романських мов, до яких також належить окситанська – мова півдня Франції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button