У Чилі тривають масові протести, спровоковані підвищенням цін на метро
Внаслідок заворушень вже загинуло одинадцять людей.
Внаслідок заворушень вже загинуло одинадцять людей.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У столиці Чилі Сантьяго оголосили надзвичайний стан після протестів, які виникли внаслідок підвищення цін на проїзд у метро, повідомляє BBC.
Ціну громадського транспорту у Сантьяго визначає Колегія експертів громадського транспорту, яка використовує автоматичну формулу розрахунку для щомісячного коригування тарифів.
Першого жовтня Комісія вирішила, що необхідно підвищити вартість проїзду на 10 чилійських песо для автобусів і 30 песо для метро в години пік (приблизно на 4%) і знизити вартість на 30 песо в інший час. Зміна тарифу мала набути чинності з шостого жовтня.
Через підвищення тарифів на проїзд на вулиці вийшло багато старшокласників і студентів. Мітингувальники стихійно захоплювали залізничні вокзали, підпалювали, блокували дорожні шляхи і вступали в протистояння з поліцією (карабінерос). Поліція застосовувала сльозогінний газ, кийки. та водомети. Рух транспорту був паралізований. Міжнародні перельоти скасували чи перенесли через брак персоналу.
18 жовтня президент Чилі Себастьян Піньєра оголосив надзвичайний стан. Мережу метро повністю зупинили. 19 жовтня влада заявила про комендантську годину, яку востаннє запроваджували у 1987 році, наприкінці диктатури Піночета.
Протести поширилися і на інші міста, включаючи Консепсьон, Сан-Антоніо та Вальпараїсо. Як наслідок, президент розповсюдив надзвичайний стан на північ і південь країни. Протести проти підвищення цін на проїзд переросли у вияв невдоволення низьким рівнем життя в країні.
Чилі є однією з найбагатших країн Латинської Америки, але разом із тим країною з найбільшою економічною нерівністю. У Сантьяго мешкає шість мільйонів людей і їхні витрати на життя постійно зростають.
Наразі внаслідок протестів загинуло 11 людей. П’ять тіл пожежники знайшли всередині підпаленої швейної фабрики в передмісті Сантьяго. Ще три людини загинули в неділю, але обставини їхньої смерті досі невідомі. Три людини також загинули в суботу внаслідок пожежі в супермаркеті в Сантьяго.
Втім, президент Себастьєн Піньєра наполягає, що країна «воює» із жорстоким ворогом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті