Будівлю мерії Бостона реконструювали, зберігши бруталістський стиль
Реконструкцією займалася бостонська студія архітектури та планування Utile, консультуючись з архітекторами будинку мерії.
Реконструкцією займалася бостонська студія архітектури та планування Utile, консультуючись з архітекторами будинку мерії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 253 днів. За цей час ми опублікували 25993 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Anton Grassl/dezeen
Бостонська студія архітектури та планування Utile створиа проєкт, за яким реконструювали будівлю мерії Бостона, споруджену у стилі бруталізму. У 2019 році будівлі мерії виповнюється 50 років, пише видання dezeen.
Споруду спроєктували архітектори Kallmann, McKinnell, and Knowles, а побудована вона була в 1969 році. Архітектурно це одна з найважливіших муніципальних будівель у США. Вона всесвітньо відома як зразок бруталізму, рідкісного для Сполучених Штатів. Такий дизайн мав на меті виразити нову і більш прозору форму муніципального самоврядування. Монументальну бетонну арматуру створювали як символ прямоти і чесності мерії міста.
Фото: Anton Grassl / dezeen
Щоб сформувати команду для проєкту реновації, фірма Utile співпрацювала з Департаментом громадських об’єднань міста Бостона. Основним завданням було збереження багатьох ключових рис будівлі. З первісної конструкції залишили бетонну сітку з отворами у стелі і масивні бетонні стовпи, що створюють простір відкритого плану. Також збереглася оригінальна плитка на підлозі і грубі бетонні внутрішні стіни, перемежовані склом.
Фото: Anton Grassl / dezeen
Зовнішнє світлодіодне світло робить акцент на тристоронньому фасаді конструкції вночі та в деяких місцях грає різними кольорами.
Фото: Anton Grassl / dezeen
У ході роботи Utile радились з американським архітектором Майклом Маккіннеллом, який був одним з авторів бруталістської споруди.
Однією з ключових змін була реорганізація фойє. Його зробили у вигляді просторогу входу з «втручаннями з меблів». Посередині першого поверху розмістили округлену дерев’яну форму, де є місця для сидіння та інформаційне віконце. Крім цього, така форма допомагає орієнтуватися в залі. Навпроти розмістили службу безпеки.
Фото: Anton Grassl / dezeen
Зауважимо, що до реконструкції служба безпеки та інформаційне вікно розташовувалися поруч, що викликало накопичення людей.
Фото: Anton Grassl / dezeen
Кафе розташували неподалік цегляних сходів. Тут багато простору, щоб присісти чи пройтися. Оригінальні сходи ведуть до квиткових кас, які працюють після ребрендингу.
Фото: Anton Grassl / dezeen
Бруталізм – це напрям у дизайні та архітектурі з використанням простих геометричних форм з неприкрашеного бетону. Виник в середині XX століття та набув найбільшого розвитку в 1970-і роки.
Мерія до реконструкції. Фото: Daniel Schwen / Wikimedia Commons.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті