В Україні ввійшла в обіг 1000-гривнева банкнота
У Нацбанку вважають, банкнота номіналом у 1000 гривень дасть змогу економити на транспортуванні та зберіганні купюр.
У Нацбанку вважають, банкнота номіналом у 1000 гривень дасть змогу економити на транспортуванні та зберіганні купюр.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Зображення: NBU/Flickr
Сьогодні, 25 жовтня 2019 року, в обігу з’явиться банкнота номіналом 1000 грн, повідомляє nv.ua.
На новому грошовому знакові зображений портрет ученого Володимира Вернадського, одного з засновників і першого президента Української академії наук та засновника Національної бібліотеки Української держави в Києві (нині – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського). На зворотньому боці – зображення президіуму Національної академії наук.
За даними Нацбанку, для початку випустять п’ять мільйонів таких банкнот.
Банкноту блакитного кольору розміром 75×160 мм буде легко відрізняти від інших купюр. Дизайн нового номіналу грошей продовжує тенденції нового покоління гривні – оновлених 20, 100 і 500 грн.
У Нацбанку пояснюють, що необхідність ввести в обіг новий номінал банкноти назріла давно. Востаннє це робили у 2006 році, коли ввели купюру 500 гривень. На той час середньомісячна зарплата становила 1000 гривень і розмінювалася двома такими банкнотами.
З тих часів середньомісячна заробітна плата виросла майже в десять разів, а тому зараз потрібно вже 20 банкнот для її розміну, пояснює голова НБУ Яків Смолій.
Наявність банкноти в 1000 гривень дасть змогу економити на транспортуванні та зберіганні купюр, вважають у Нацбанку.
Нагадаємо, що з першого жовтня в Україні перестали приймати дрібні монети. Відтепер їх можна обміняти у відділенні банку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті