Дані AirIQ: найбрудніше повітря у Києві – в жовтні та листопаді (інфографіка)
За спостереженнями AirIQ, 2018 року повітря у Києві відповідало нормі з травня до вересня.
За спостереженнями AirIQ, 2018 року повітря у Києві відповідало нормі з травня до вересня.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Туман у Києві наприкінці жовтня 2019 року. Фото: facebook.com/lera.abrakadabra
Найбільше забруднення повітря в Києві спостерігається у жовтні та листопаді. Такі дані швейцарсько-американської компанії AirIQ, яка збирає у Києві інформацію з трьох датчиків.
У рейтингу міст світу з найбільш забрудненим повітрям Київ посідає 1131 місце із понад 3000 міст світу, в яких AirIQ моніторить якість повітря. З українських міст дані доступні лише по Києву.
Розташування датчиків AirIQ та показники забруднення в Європі. Графіка: World Air Quality Report 2018
В європейському регіоні Україна (Київ) перебуває серед країн з помірно забрудненим повітрям, десь посередині списку. Найбрудніше повітря в Європі, згідно з рейтингом-2018, – в низці міст Боснії і Герцеговини та Македонії.
Ступінь забруднення повітря визначають за кількістю ультрадисперсних часточок пилу PM2.5, які справляють найагресивніший вплив на здоров’я.
За спостереженнями у 2018 році, повітря у Києві відповідало нормі з травня до вересня, а піку забруднення сягає у жовтні-листопаді. Також брудними місяцями виявилися лютий і березень. Також, як видно з графіку, рівень забруднення торік зріс у порівнянні з 2017 роком.
Нагадаємо, що в Києві зараз тривають сильні тумани, під час яких датчики фіксують високий рівень забруднення повітря, а кияни скаржаться на кашель, алергічні реакції та утруднення дихання. У матеріалі «Хмарочоса» пояснюється, чи є нинішній туман смогом і чи можна довіряти наявним системам моніторингу якості повітря.
Індекс якості повітря за останній місяць – з 29 вересня 2019 року. World Air Quality Report 2018
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті