Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ewa Pinkonhead/unsplash

Жолуді вже давно є доступним харчовим продуктом, адже в сезон їх можна безкоштовно зібрати у парках. Вони багаті білком, жирами, клітковиною та мінералами. З підсмажених жолудів виготовляють жолудево-злакову каву, а з подрібнених – борошно.

У Південній Кореї жолуді вже набули статусу «суперпродуктів», адже люди все більше споживають локшину, желе та порошок із жолудів, пише The Guardian. Їх активно вирощують і в Китаї, де так само перемелюють у борошно.

Їстівні желе з назвою «dotorimuk», які виготовляють у Кореї. Фото: Wikipedia

Минулого місяця Woodland Trust у Великобританії опублікував на своєму веб-сайті статтю про жолуді та способи їх приготування, а Марсі Мейер, яка займається фермерством на острові у Греції, розповіла на популярній платформі Tedx Talk, як випікає печиво з жолудяного борошна.

На її думку, захист дубових дерев та їхнє висадження допоможуть подолати кліматичну кризу. Крім того, жолуді корисні і довго зберігаються, не втрачаючи своїх властивостей.

Британець Фергус Дреннан проводить курси з приготування жолудів, наголошуючи, що це трудоємний процес. Спочатку їх треба очистити від кожуринки. Далі їх слід просушити, а після цього вимочити, щоб вийшли гіркі на смак дубильні речовини. Наступний крок – обсмажити їх чи перемолоти для «кави» чи борошна.

«Минулого року я зробив шоколадний торт із жолудів, – каже британець. – Проте частіше я додаю жолуді в хліб, а також люблю робити з них тальятеле».

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button