Киянка проводить екскурсії «жахливим Києвом». На що можна подивитись?
«Жахливий Київ» – для тих, хто хоче побачити місто з усіх боків, а не лише оглянути церкви та локації з туристичних листівок.
«Жахливий Київ» – для тих, хто хоче побачити місто з усіх боків, а не лише оглянути церкви та локації з туристичних листівок.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Екскурсоводка, фотографка та засновниця туристичного проєкту Awesome Kyiv Аліна Вірстюк запустила альтернативний тур Awful Kyiv – «Жахливий Київ».
Усі екскурсії, зокрема київськими подвір’ями, фотогенічними локаціями міста, Печерськом тощо – авторка проводить сама.
Вона розповіла Хмарочосу, що прогулянку «жахливим Києвом» запустила у вересні 2018 року. Наразі це один із найчастіше броньованих турів нарівні з «Двориками Києва».
Як правило, екскурсію Awful Kyiv замовляють гості міста, здебільшого іноземці, нерідко й експатріанти, які живуть у Києві багато років.
«Awful Kyiv – це часто саме про урбаністику, життя міста, його розвиток у плані містобудування, будівництва, архітектури, ну й багато того, що ви називаєте #нечос», – зазначила Аліна.
«Жахливий Київ» – для тих, хто хоче побачити місто з усіх боків, а не лише оглянути церкви та локації з туристичних листівок.
Екскурсоводка показує занепалі будівлі, закинуті кладовища й фабрики, дерев’яні хижі, в яких досі живуть люди, розповідає про появу перших секондхендів і суд над євреєм Бейлісом 1913 року, та проводить крізь гаражі й нетрі до майданчика, з якого відкривається чудовий краєвид.
Такий тур сповнений самоіронії, що її Аліна вважає складовою київського способу життя. В інтерв’ю What’s On вона пояснює, що кияни виходять на акції протесту, коли їм щось не подобається, запускають петиції, щоб вимагати змін, але ще одним засобом впливу є сарказм і гумор. Саме тому коли злива перетворює вулиці на річки, містяти випливають на надувних човнах, а коли снігопад блокує місто – беруть із собою лижі.
Читайте також: Балконний шик: художник Олександр Бурлака про те, як зрозуміти засклений балкон
Тур триває три з половиною години і коштує 1500 гривень за особу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті