Депутати планують скасувати послуги посередників при оцінюванні квартир
Продавці житла отримають доступ до модуля Фонду держмайна і зможуть самостійно оцінювати вартість квартири або будинку.
Продавці житла отримають доступ до модуля Фонду держмайна і зможуть самостійно оцінювати вартість квартири або будинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити законопроект 2047д, який дозволяє позбутися майданчиків-посередників під час оцінювання майна, повідомляє НВ.
В разі ухвалення законопроєкту продавці житла отримають доступ до модуля Фонду держмайна і зможуть самостійно зазначати в ньому всі дані про квартиру або будинок. Це коштуватиме 51 гривню. Якщо продавець квартири не згоден з отриманими результатами, то зможе залучити оцінювача й оскаржити висновки системи.
Зараз перед укладенням договору купівлі-продажу житла необхідно сплатити 1% від ціни квартири до Пенсійного фонду та 1% держмита. Якщо власник володіє квартирою або будинком менше трьох років, то додатково доведеться заплатити мито в розмірі 5% і 1,5% – військовий збір.
2016 року Верховна Рада зобов’язала Фонд держмайна створити Єдину базу оцінювачів. Перш ніж продати квартиру, необхідно завантажити результати оцінки до бази майданчиків. Для укладення угоди розрахована майданчиками вартість має збігатися з результатами оцінки.
Такі послуги надавали лише чотири майданчики: Оцінка. Оnline, Професійна оцінка (Про закупівлі), Експрес Оцінка (Акцепт онлайн) і Реєстр оцінка (АСБОУ). Вартість послуг кожного з них становить майже 1,8 тисячі гривень за одну операцію. Щодня власники цих майданчиків заробляють майже чотири мільйони гривень.
«Оцінка була вищою, ніж реально вартувала квартира. Наприклад, минулого року ми продавали трикімнатну квартиру за 1,070 млн грн, а система оцінила її в 1,3 млн грн. Податки довелося платити з більшої суми», – розповів директор АН Брок-ріелті Дмитро Корчев.
Спроба ліквідувати майданчики призвела до скандалу в партії Слуга народу. Офіс президента підозрював 11 депутатів партії в отриманні майже 30 тисяч доларів за те, щоб не підтримувати законопроєкт 2047д. Дехто зі «слуг» проходив допит на поліграфі.
Законопроєкт планують ухвалити до кінця року.
Нагадаємо, згідно з незодавнім дослідженням, 73% від загальної кількості будинків, що зводяться, є ризиковими.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті