Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сьогодні, п’ятого листопада, в Центрі польських і європейських студій відбудеться презентація онлайн-проєкту «Інтерактивний Київ», який є частиною освітньої платформи «Місто і цифрова історія».

На сайті «Інтерактивного Києва» представлять повсякденне життя киян періоду Першої світової. Команда дослідників працює над розробкою тематичних блоків про транспорт, освіту, медицину, їжу, культурне життя у форматі story map. Автори публікуватимуть також дослідження, які вдалося віднайти у кіно-, фото-, фоноархівах.

Ця інтерактивна карта є спробою створити повноцінну оповідь про багатокультурний Київ початку XX століття. Дослідники поставили за завдання поєднати історію повсякдення, цифрову історію та метод learning by doing. На основі проєкту в Києво-Могилянській академії розроблять академічний курс із цифрової історії.

Освітня платформа «Місто і цифрова історія» пропонує викладачам університетів та шкіл практичні рекомендації й матеріали для викладання історії та культури XX століття через призму локальних сюжетів та мікро-історій, підходи для створення нових тем в межах освітніх програм, інструментарій для роботи з цифровими інструментами.

Проект освітньої платформи розроблений командою Центру міської історії (Львів) спільно з групою київських дослідників.

Серед розробників карти – Олена Бетлій, Ольга Гнидюк, Катерина Диса, Марія Чорна, Анна Ісаєва, Дарина Подгорнова, Олександра Оберенко, Андрій Левченко, Наталя Кубицька, а також команда дизайнерів та програмістів (SiteGist).

Центр міської історії поєднує академічні дослідження в сфері міських студій і формати публічної й цифрової історії для ширшої аудиторії. Міждисциплінарна команда Центру втілює дослідницькі проекти, цифровий архів, виставки, освітні програми.

«Проект “Інтерактивний Київ” – це амбітна спроба перенести Київ початку ХХ ст. у площину цифрової мапи. Наша мета не тільки показати всі можливі тогочасні інфраструктурні об’єкти, але й познайомити з різноманіттям повсякдення киян та киянок 100 років тому», – коментують дослідники.

Проект отримав підтримку Українського Культурного Фонду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button