Netflix випустив серіал про українця Івана Дем‘янюка. Його звинувачували у нацистських злочинах (трейлер)
Приченість чи непричетність Івана Дем'янюка до нацистських злочинів на сьогодні є темою для суперечок.
Приченість чи непричетність Івана Дем'янюка до нацистських злочинів на сьогодні є темою для суперечок.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Джон Дем’янюк під час суду в Ізраїлі. Фото: unian.net
Netflix випускає серіал про українця Івана Дем‘янюка «Диявол по сусідству», перша серія якого вийшла четвертого листопада.
За останні 35 років свого життя дідусь з міста Клівленд в Сполучених Штатах українського походження пережив судові процеси у трьох країнах.
Іван Дем’янюк дитиною пережив Голодомор. Під час Другої світової війни був солдатом Червоної армії і пораненим потрапив у німецький полон. У травні 1945 року Дем’янюк звернувся в табір для біженців в баварському місті Ландсгут, отримавши згодом від американської адміністрації матеріальну допомогу як жертва нацистського режиму. До 1952 року працював в різних містах Німеччини, у тому числі шофером для армії США. У 1952 році разом з дружиною і дочкою емігрував в США. Працював автомеханіком. У 1958 році отримав американське громадянство.
Із початку 1980-х і до смерті у 2012 році його звинувачували у співучасті в нацистських злочинах.
Під час процесів його називали «садистом», «катом», «нацистським злочинецем», «Іваном Грозним». Його позбавлялии американського громадянства, засуджували до смертної кари, виправдовували, потім знову засуджували. Увесь цей час точилися суперечки щодо винуватості чи невинності Джона Дем’янюка. У травні 2011 року його засудив його до п’яти років ув’язнення, але вирок так і не набув чинності, бо звинувачуваний помер до того як апеляційний суд виніс вердикт. Ця дискусія лишається актуальною через сім років після смерті Дем’янюка.
Раніше канадський драматург Джонатан Гарфнікель написав п’єсу «Суди над Джоном Дем’янюком. Голокост кабаре». Виставу за мотивами п’єси, яку створив театр «Мізантроп», показали у Києві у 2017 році. Назва вистави обурила єврейську спільноту Києва, через що у театру були проблеми з пошуком майданчика для показу вистави.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті