У Києві відбудеться прем’єра фільму про художників-монументалістів Аду Рибачук та Володимира Мельниченка (трейлер)
Прем'єрний показ відбудеться 19 листопада о 19:00 в Червоній залі Київського Будинку кіно.
Прем'єрний показ відбудеться 19 листопада о 19:00 в Червоній залі Київського Будинку кіно.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
19 листопада о 19:00 в Червоній залі Київського Будинку кіно (Саксаганського, 6) відбудеться прем’єра документального фільму «Шелест кроків» про життя й творчість українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка
Головний твір художників, який вони створювали 13 років — стіна Пам’яті на байковому цвинтарі — залили бетоном навесні 1982-го відповідно до припису в постанові: «Рекомендовано ліквідувати». Стіну замурували до початку святкових заходів на честь 1500-річчя Києва.
Робота над фільмом розпочалася у жовтні 2018 року командою студії Friedrichstrasse Production у співпраці з Real Stories Production. Влітку 2019 року проєкт підтримав Український Культурний Фонд.
Режисер стрічки Ксенія Кравцова. ЇЇ стрічка «Така робота» отримала нагороду Best Short Documentary на празькому фестивалі Prague Film Awards, а стрічку «ПЖ (Lifer)» визнали кращим документальним фільмом місяця на фестивалі Hollywood International Independent Documentary Awards. Оператор стрічки – Владислав Нечипоренко, сценарист – Інокентій Вировий. Музику написав Кирил Томашевський.
«”Шелест кроків” — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про київський крематорій і Парк пам’яті на Байковому цвинтарі та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його нескінченну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік», – коментують автори проєкту.
Ада Рибачук пішла з життя у 2010-му. Володимир досі працює в їхній майстерні, упорядковуючи величезний архів. Кожну нову роботу Володимир підписує двома іменами.
«Історія про Стіну на Байковому цвинтарі — це, здається, єдине, що знають кияни (і те, мабуть, далеко не всі) про Володимира Мельниченка та Аду Рибачук. Але творчість цього тандему — це справжній пласт, культурний шар, спадок національного масштабу! Стрічкою «Шелест кроків» ми спробували привідкрити цю завісу, дати поштовх до подальшої широкої дискусії. Бо великий майстер, людина-епоха живе просто поруч із нами, а ми геть нічого про це не знаємо. Ми всі, хто брав участь у створенні стрічки, дуже заряджені енергією і самого Володимира Мельниченка, і історії його життя, і витворів мистецтва, що стоять в нього просто на подвір’ї майстерні. Мені здається, нам вдалося передати цю магію своїм фільмом», – прокоментував для «Хмарочосу» сценарист Інокентій Вировий.
Нагадаємо, що влітку у Києві після реставрації відкрили модерністський фонтан із мозаїками «Зорі та сузір’я», авторами якого є художники Володимир Мельниченко й Ада Рибачук.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті