Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/dni.nauky

У ці вихідні, 9-10 листопада, в Києві проходитимуть Дні науки, під час яких можна буде послухати науково-популярні лекції, відвідати майстер-класи, екскурсії, виставки, побачити демонстрації – флуоресцентного білка, невидимих кольорів, життя під мікроскопом тощо.

Серед заходів заплановано, наприклад, майстер-клас із настільних ігор ранньої Русі – гратимуть у середньовічну гру «млин».

В Інституті зоології запропонують скласти вірші-верлібри у техніці блекауту – коли з уже готового тексту викреслюють частину слів, аби утворилася нова поезія. Тут у якості готового тексту будуть бібліотечні картки з назвами наукових праць із орнітології.

Фото: facebook.com/dni.nauky

Серед численних лекцій – розповіді про кохання у добу палеоліту, чхання з погляду нейронауки, досліди на людях, шкоду молока, рідкісних птахів Києва, створення ліків, зоопарки і реабілітаційні центри для тварин, а також про розвиток міст майбутнього.

На демонстраціях відвідувачі зможуть, зокрема:

  • спостерігати за різнокольоровими трансгенними рибками GloFish, які є першими ГМО домашніми улюбленцями;
  • самостійно виділити ДНК із бактерій;
  • обезбарвити листок рослини;
  • дізнатися про екзотичні види світла;
  • побачити різні предмети в ультрафіолетовому світлі;
  • розглянути життя бактерій, одноклітинних тварин і рачків під мікроскопом;
  • побачити населення чашок Петрі, відкритих у пік смогу в Києві;
  • «зазирнути у нещасні очі рослин», вирощених під впливом забруднювачів;
  • помилуватися ікосдовим кліщем.

Фото: facebook.com/dni.nauky

Події відбуватимуться у цілій низці локацій, зокрема у центрі Києва: в Університеті Шевченка, Археологічному музеї, Інституті зоології, Музеї Ханенків, Інституті фізіології Богомольця, Астрономічній обсерваторії та Астрономічному музеї.

Ще дві локації розташовано в Голосіївському районі – Інституті молекулярної біології на Теремках та Університеті біоресурсів у Голосіївському парку.

Ознайомитися з програмою можна за посиланням. Всі заходи є безкоштовними і не потребують реєстрації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button