Довоєнний будинок у Лондоні вкриють «накидкою з рослин» (проєкт)
Це показує, що архітектурні споруди також можуть реагувати на проблеми кліматичних змін і забруднення повітря.
Це показує, що архітектурні споруди також можуть реагувати на проблеми кліматичних змін і забруднення повітря.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 264 днів. За цей час ми опублікували 26064 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Sheppard Robson
Британська архітектурна студія Sheppard Robson нещодавно представила концепцію будинку у Лондоні, на фасаді якого висадять 400 тисяч рослин, пише видання dezeen. Будинок назвали Citycape, що перекладаі означає «накидка для міста». «Найбільша жива стіна Європи» має покращувати якість повітря в місті. Рослини «поглинатимуть вісім тон вулецю і вироблятимуть шість тон кисню» щорічно.
Будівля розташована в районі Culture Mile, у великій транспортній зоні між Фаррінгдоном та Мурґейтом у Лондоні.
Компанія Sheppard Robson таким жестом хоче показати, що архітектурні споруди також можуть реагувати на проблеми кліматичних змін і забруднення повітря.
Фото: Sheppard Robson
«Замість того, щоб створювати окрему ділянку зелені, ми вирішили, що ясна архітектурна заява у поєднанні з імерсивним та комплексним підходом до озеленення матиме більший вплив на місцеві екологічні умови, зробить місто кращим і більш придатним для життя», – прокоментував Ден Бер, партнер Sheppard Robson.
В одинадцятиповерховому будинку Citicape буде п’ятизірковий готель, а також офіси, коворкінг і майданчик для різних подій, скай-бар, спа-центр і ресторан на першому поверсі.
Форма і розміри будинку залишилися від довоєнної споруди, яка конусом вписувалася в ріг вулиці.
Фото: Sheppard Robson
Архітектори у своєму проєкті хотіли уникнути «зеленого відмивання» будівлі – стратегії вдавання, що ремонтні роботи чи продукція компанії є чутливими до екологічних проблем.
«Ми думали про те, як наш дизайн може позитивно впливати на щільну міську тканину міста», – прокоментував Бер. – «Як будівля на такому тісному майданчику, затиснута між автомобільною магістраллю з одного боку та скляними і цегляними будинками з інших боків, зможе мати якнайбільший вплив на озеленення?»
Фото: Sheppard Robson
Тераса на одинадцятому поверсі з видом на місто буде доступною для всіх охочих.
Крім « зеленої обгортки» на даху будинку будуть також сади з рідкісними видами рослин.
Фото: Sheppard Robson
Для зрошення зелені зроблять спеціальну систему збору дощової води. Там використовуватимуть відновлювальні джерела енергії та спецільний вид скління, щоб зменшити втрату тепла в приміщеннях.
Фото: Sheppard Robson
Британська архітектурна студія Sheppard Robso була заснована Річардом Гербертом Шеппардом у 1938 році. Вона має представництва у Лондоні, Манчестері та Глазго.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті