Кембриджський словник назвав Upcycling «Словом року 2019»
Шортліст «Слова року 2019» відображає стурбованість наслідками зміни клімату.
Шортліст «Слова року 2019» відображає стурбованість наслідками зміни клімату.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кембриджський словник назвав «upcycling» (повторне використання речей) «Словом року 2019».
Четвертого липня 2019 року «upcycling» вибрали словом дня фоловери Cambridge Dictionary в Instagram. Іменник визначають як «виготовлення нових меблів, предметів тощо зі старих або використаних речей або з відходів».
Уперше слово «upcycling» додали до словника у грудні 2011 року після зростання запиту на нього в мережі у 2010 році. З тих пір кількість разів, коли користувачі словника забивали слово у пошук, зросла на 181%.
«Ми гадаємо, що позитивна ідея, що стоїть за процесами апсайклингу, приваблює більше, ніж саме слово», – сказав Вендалін Ніколс, менеджер із видавничої справи Кембриджського словника. – «Повністю зупинити кліматичні зміни, не кажучи вже про те, щоб взагалі відвернути їх, видається неможливим. Апсайклинг – це конкретна дія, яку може зробити кожна окрема людина, щоб змінити ситуацію».
Шортліст «Слова року 2019» також відображає стурбованість наслідками зміни клімату. Серед слів, які туди ввійшли:
carbon sink (поглинач вуглецю) – «лісова територія, достатньо велика, аби поглинати значну кількість вуглекислого газу з земної атмосфери і так зменшувати ефект глобального потепління»
compostable (біорозкладний) – «будь-яка річ є біорозкладною, якщо її можна використовувати як добриво, коли вона розкладається»
preservation (збереження) – «збереження чогось у тому ж стані або запобігання його пошкодженню»
Нагадаємо, що nomophobia ( «страх чи занепокоєння з приводу ідеї залишитися без свого мобільного телефону або бути не в змозі ним користуватися») було словом року Кембриджського словника у 2018, а слово populism ( «політичні ідеї та дії, які мають на меті отримати підтримку простих людей, надаючи їм те, чого вони хочуть») – у 2017.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті