Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

З 14 листопада відвідувачі зможуть дізнатися більше про Україну, не покидаючи території вокзалу.

Ukraine WOW стане першою подією у новому артпросторі з автентичною назвою «Будівля багажного відділення з рампою, корпус В». Приміщення поблизу 14 колії залізничного вокзалу не використовувалося з 2000 року, але зараз йому вирішили дати нове життя. Після закінчення Ukraine WOW Укрзалізниця планує здавати приміщення в оренду для виставок, культурних та мистецьких подій.

Фото: Вероніка Луцька

Над створенням проєкту «Укрзалізниця» працювала спільно з агенцією Gres Todorchuk.  «Початково ми хотіли розповісти про залізницю, якою можна поїхати скрізь, яка поєднує міста та людей. Але швидко зрозуміли, що розповідаючи про залізницю, ми насправді розповідаємо про саму Україну», каже співзасновниця агенції Ярослава Гресь.

Фото: Вероніка Луцька

Виставка розділена на сім смислових блоків, які символізують етапи подорожі потягом: «Купе», «Перше знайомство», «Бесіда по душам», «Сон», »Зупинка», «Здача купе» та «Прибуття». 

Головними з точки зору історичної та мистецької цінності експонатами виставки стали останній автопортрет Казимира Малевича, скульптури Олександра Архипенка, 10 із 14 аркушів абетки Георгія Нарбута, перші срібні гривні Київської Русі та перша надрукована в Україні книга — «Апостол» Івана Федорова.

На фото справа: Відео з вікна потягу «Ужгород – Лисичанськ». «Хлопці їхали в потязі без перерви 58 годин, щоб зняти це відео. А тепер ви можете побачити всю країну із Заходу на Схід за 10 хвилин», – розповідає Ярослава Гресь.

На виставці також можна знайти чимало інтерактивних елементів: послухати, як шумить Чорне море та як співають різні українські села, завдяки віртуальній реальності пролетіти над монументом «Батьківщина-мати», озером Синевир та урочищем «Каскади», пройти тести на знання України та сфотографуватися у відтвореному в натуральному розмірі «Тунелі кохання» з Клевані.

Фото: Вероніка Луцька

У блоці «Зупинка» розташувалося понад 50 скриньок але замість багажу за кожною з дверцят можна знайти, зокрема, черепицю з даху Чернівецького національного університету, інгредієнти полтавського борщу, мініатюру Київського вокзалу та п’ять дверей, що ведуть до різних куточків України.

За словами організаторів, на відвідування виставки варто виділити дві з половиною години або навіть більше. Наприкінці у відвідувачів є можливість розповісти про власне «вау»: історію, людину, місце в Україні, яке ще не було представлене, і вже за тиждень вони з’являться на стіні виставкового простору.

Фото: Вероніка Луцька

Кураторами проєкту стали Євгеній Стасіневич та Ксенія Малих, а дизайн виставки розробила агенція Banda. З наповненням експозицій також допомогли численні партнери, серед яких «Книга-мандрівка. Україна», Depositphotos, Ukrainer тощо.

Виставка працюватиме з 14 листопада до 29 грудня
Графік роботи: 11.00-20.00 (понеділок вихідний)
Ціна квитка: 50 гривень

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button