Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: osnovy.info

Через звернення невдоволених батьків Міносвіти повторно перевірятиме курс «Основи сім’ї». Спеціальна антидискрімінаційна експертиза виявила в підручнику низку тез, які порушують законодавство, пише the Бабель.

Програма була схвалена у листопаді 2018 року і рекомендована для викладання у 10-11 класах середніх шкіл. При цьому курс факультативний, тобто школи самі вирішують, чи будуть його викладати. Теоретично, діти мають право обрати інший факультатив, але таке буває рідко.

Батьки активно обговорювали предмет у Facebook-спільноті «Батьки SOS». Оскільки курс занепокоїв деяких батьків, вони написали листа до міністерки освіти Ганни Новосад, прохаючи здійснити антидискримінаційну перевірку курсу «Основи сім’ї».

Зокрема, підручник досить поверхово розповідає про види контрацепції, вважає її неетичною і такою, що суперечить природі сім’ї. Натомість автор приділяє велику увагу плідності жінки й календарному плануванню вагітності.

Також у підручнику наголошують на негативних наслідках перерваної вагітності і дають моральну оцінку абортам.

Крім того, автор критикує статеві зносини до шлюбу, наголошує, що «призначення жінки – давати й оберігати життя», а молитва — «запорука позитивного душевного стану».

Ілюстрація з підручника «Основи сім’ї», 11 клас. Тема «Сучасні виклики виховання. Почуття власної гідності». Зображення: thebabel

«У книжці є серйозний християнський православний складник, і батьки занепокоєні через це, особливо ті, які сповідують якусь іншу релігію. У нас начебто світська держава, а дітям у начебто нерелігійному курсі безальтернативно пропонується православний християнський підхід до світогляду», — прокоментувала ситуацію позаштатна радниця міністра освіти Ганни Новосад Олена Масалітіна.

Ілюстрація з підручника «Основи сім’ї», 11 клас. Тема «Загрози для інституції сім’ї. Офіційний і “цивільний” шлюби». Зображення: thebabel

За законом антидискримінаційну експертизу проходять лише курси з обов’язкової навчальної програми. Утім, звернення батьків змусило Міносвіти провести її і для цього курсу.

Ілюстрація з підручника «Основи сім’ї», 10 клас. Тема «Що таке аборт та постабортивний синдром». Зображення: thebabel

За підрахунками автора курсу Адріана Буковинського, предмет читають у понад 120 українських школах. Це менш ніж один відсоток від загальної кількості середніх шкіл, яких в Україні понад 16 тисяч.

Ілюстрація з підручника «Основи сім’ї», 10 клас. Тема «Духовна зрілість». Зображення: thebabel

«Там є позитивні речі, варті запровадження в школі, але є і речі, що суперечать чинному законодавству», — прокоментувала радниця міністра Олени Масалітіна. Висновок експертів наразі вивчають юристи Міністерства освіти та науки, після цього його передадуть міністру Ганні Новосад.

Ілюстрація з підручника «Основи сім’ї», 10 клас. Тема «Шлюб. Види шлюбів. Церковний шлюб». Зображення: thebabel

Адріан Буковинський власноруч розробив курс «Основи сім’ї» і самостійно запропонував його Міністерству освіти та науки. Експертизу курсу проводила спеціальна комісія при Інституті модернізації змісту освіти.

Члени комісії вирішили, що курс «не зашкодить освітньому процесу» і затвердили його. Класи, в яких з’явилися ці уроки, повинні замовити підручники на сайті Буковинського. Комплект з двох книжок коштує 250 грн.

Нагадаємо, що у 2016 році МОН рекомендувало, але згодом заборонило підручник «Сімейні цінності» для 8—9 класів для факультативів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button