Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: bruce mars, Unsplash

15 листопада Кабінет міністрів повідомив, що «вжив заходи для сталого проходження зими» – під цим формулюванням мається на увазі скасування обмеження тарифів на опалення і гарячу воду.

Попередній уряд наприкінці червня запровадив граничні тарифи на комунальні послуги для міст обласного значення. Послуги опалення не мали перевищувати 1400 гривень за 1 Гкал, а послуги гарячого водопостачання – 83,66 гривні за кубометр.

Нинішній уряд вважає, що це «неринковий механізм», через який низці міст загрожує відключення опалення та гарячої води. Повідомляється, що до прем’єр-міністра звернулася Асоціація міст України з проханням скасувати постанову.

У Кабінеті міністрів зазначають, що середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на травень складав 1807 гривень за 1 Гкал. Покриття різниці протягом сезону призвело би до витрат семи мільярдів гривень із місцевих бюджетів.

Конституція зобов’язує державу відшкодувати органам місцевого самоврядування цю різницю з державного бюджету. За логікою уряду, таким чином постанова попередників суперечить Конституції.

Пресслужба Кабміна наголошує, що на субсидії у 2020 році закладено 47,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, у травні набув чинності закон, який дозволяє нараховувати пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button