Вчені стверджують, що зелені зони в містах зменшують рівень передчасних смертей
Дослідження охоплювало сім країн і вісім мільйонів осіб.
Дослідження охоплювало сім країн і вісім мільйонів осіб.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Жителі міст, які живуть у більш озеленених районах, менше ризикують померти передчасно, йдеться в масштабному дослідженні Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я, опублікованому в The Lancet Planetary Health.
До цього дослідження фокусувалися на різних аспектах позитивного впливу озеленення в містах на якість життя, зокрема, рівень стресу, психічного здоров’я, серцево-судинних захворювань тощо.
Тож учені провели метааналіз (тобто узагальнюючий аналіз) дев’яти довготривалих досліджень, що охоплювали сім країн (Канада, США, Іспанія, Італія, Австралія, Швейцарія, Китай) та вісім мільйонів осіб. В якості критерію озеленення брали так званий нормалізований індекс рослинності (NDVI).
Виявилося, що збільшення кількості дерев на 0,1 пункта за цим індексом в радіусі 500 метрів від місця проживання знижує ризик передчасної смерті на 4%.
Йдеться про передчасні смерті від різних чинників – від серцевих до респіраторних захворювань.
Дослідники зазначили в коментарі Thomson Reuters Foundation, що парки, сквери та інші зелені зони мають покривати 20-30% території міста.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті