Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Alex Blăjan, Unsplash

Жителі міст, які живуть у більш озеленених районах, менше ризикують померти передчасно, йдеться в масштабному дослідженні Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я, опублікованому в The Lancet Planetary Health.

До цього дослідження фокусувалися на різних аспектах позитивного впливу озеленення в містах на якість життя, зокрема, рівень стресу, психічного здоров’я, серцево-судинних захворювань тощо.

Тож учені провели метааналіз (тобто узагальнюючий аналіз) дев’яти довготривалих досліджень, що охоплювали сім країн (Канада, США, Іспанія, Італія, Австралія, Швейцарія, Китай) та вісім мільйонів осіб. В якості критерію озеленення брали так званий нормалізований індекс рослинності (NDVI).

Виявилося, що збільшення кількості дерев на 0,1 пункта за цим індексом в радіусі 500 метрів від місця проживання знижує ризик передчасної смерті на 4%.

Йдеться про передчасні смерті від різних чинників – від серцевих до респіраторних захворювань.

Дослідники зазначили в коментарі Thomson Reuters Foundation, що парки, сквери та інші зелені зони мають покривати 20-30% території міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button