Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Alex Blăjan, Unsplash

Жителі міст, які живуть у більш озеленених районах, менше ризикують померти передчасно, йдеться в масштабному дослідженні Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я, опублікованому в The Lancet Planetary Health.

До цього дослідження фокусувалися на різних аспектах позитивного впливу озеленення в містах на якість життя, зокрема, рівень стресу, психічного здоров’я, серцево-судинних захворювань тощо.

Тож учені провели метааналіз (тобто узагальнюючий аналіз) дев’яти довготривалих досліджень, що охоплювали сім країн (Канада, США, Іспанія, Італія, Австралія, Швейцарія, Китай) та вісім мільйонів осіб. В якості критерію озеленення брали так званий нормалізований індекс рослинності (NDVI).

Виявилося, що збільшення кількості дерев на 0,1 пункта за цим індексом в радіусі 500 метрів від місця проживання знижує ризик передчасної смерті на 4%.

Йдеться про передчасні смерті від різних чинників – від серцевих до респіраторних захворювань.

Дослідники зазначили в коментарі Thomson Reuters Foundation, що парки, сквери та інші зелені зони мають покривати 20-30% території міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button