На дискусію про фемінізм у Пакистані не запросили жінок
Після критики організатори додали двох учасниць.
Після критики організатори додали двох учасниць.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Хвилю обурення у Пакистані викликала дискусійна панель про фемінізм, серед учасників якої були заявлені самі чоловіки, повідомляє BBC.
Дискусію під назвою «Фемінізм: інший погляд», яка мала відбутися 22 листопада в Карачі, організувала громадська організація Рада мистецтв Пакистану. Усі п’ять заявлених спікерів були чоловіки: кінорежисери, правозахисники, журналісти. Ім’я єдиної жінки, Узми аль-Карім, яка мала бути присутньою на дискусії, вказали внизу афіши.
Після критики організатори перейменували подію на «Розуміючи фемінізм» і додали двох учасниць, а ім’я аль-Карім продублювали, вказавши, що вона модеруватиме дискусію.
Пакистанський комік Шахад Гіас Шайх висміяв ситуацію у Twitter.
«Цієї п’ятниці я даватиму у Раді мистецтв Пакистану майстер-клас із менструації, а після цього поговоримо, як правильно годувати грудьми. Слухачам мого курсу з вагітності – знижка», – жартує він.
Модераторка Узма аль-Карім зазначила, що метою дискусії було залучити до обговорення авторитетних чоловіків, які мають вплив на громадську думку, власне тому подію й назвали «Інший погляд».
«Мені повідомили, що панель полягатиме в тому, щоб чоловіки обговорили між собою переосмислення маскулінності та те, чому нам потрібен фемінізм. Не передбачалося, що я буду пояснювати фемінізм або говорити про жіночі питання з чоловічої позиції», – написав один із запрошених учасників, правозахисник Джибран Насір.
Професорка соціології Ніда Кірмані вважає, що немає нічого поганого у залученні чоловіків до обговорення фемінізму. Але пояснює, що це викликало таку різку реакцію через те, що у Пакистані суспільство втомилося бачити нескінченних спікерів-чоловіків, які обговорюють чутливі питання, в той час як голосу жінок у медіа майже не почуєш.
Читайте також: Чому чоловіки мають підтримувати жінок? 9 думок від авторів книги про фемінізм
Нагадаємо, цьогоріч в Об’єднаних Арабських Еміратах преміями за внесок у гендерну рівність нагородили лише чоловіків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті