У центрі Києва намалювали свастики на пам’ятнику Шолому-Алейхему
Пам’ятник розташовано у кількох десятках метрів від синагоги Бродського.
Пам’ятник розташовано у кількох десятках метрів від синагоги Бродського.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Головний-Рабин-України
25 листопада представники єврейської громади помітили, що пам’ятник письменнику Шолом-Алейхему на вулиці Рогнідинській у центрі Києва розмальовано свастиками. Зокрема, фото опублікував головний рабин хасидів Моше-Реувен Асман.
Пам’ятник розташовано у кількох десятках метрів від синагоги Бродського.
«Буквально годину тому мирні відвідувачі синагоги Бродського, які збиралися на ранкову молитву, виявили на вулиці Рогнідинській у центрі Києва ось таке фашистське знущання… Для довідки поліції: територія чудово й з усіх боків проглядається камерами відеоспостереження, це самий центр міста; сучасні системи дозволяють встановлювати правопорушників протягом години-півтори», – зауважив політик Володимир Кацман.
Фото: Володимир Кацман
У Печерському управлінні поліції Радіо Свобода повідомили, що наразі вирішується питання про кваліфікацію справи.
Бронзову скульптуру Шолом-Алейхема спершу було встановлено на вулиці Басейній у 1997 році, потім його перенесли на Рогнідинську.
Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович) – один з основоположників сучасної художньої літератури мовою їдиш, народився 1859 року в Переяславі. Тривалий час він жив у Києві, але поїхав через єврейські погроми – спершу до Львова (тоді ще Австро-Угорська імперія), далі до Женеви, Лондона, Варшави, Берліна, Італії, Швейцарії, Нью-Йорка. Найвідомішим твором вважають цикл «Тев’є-молочар».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті