Міністерство освіти вирішує, що робити зі шкільним курсом «Основи сім’ї»
Науково-методична рада з питань освіти має прийняти рішення за результатами антидискримінаційної експертизи.
Науково-методична рада з питань освіти має прийняти рішення за результатами антидискримінаційної експертизи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Через звернення невдоволених батьків Міносвіти перевіряло курс «Основи сім’ї». Нещодавно спеціальна антидискрімінаційна експертиза виявила в підручнику низку тез, які порушують законодавство.
Наразі міністерство освіти і науки України отримало висновки антидискримінаційної експертизи курсу, який є предметом за вибором у 10-11 класах. Юридичний департамент МОН вивчає п’ять незалежних експертних висновків, повідомляє прес-служба Міністерства.
До експертизи залучили зовнішніх експертів, оскільки чинне освітнє законодавство не передбачає антидискримінаційної експертизи предметів вільного вибору.
Протягом двох місяців експерти незалежно один від одного аналізували навчальні матеріали курсу «Основи сім’ї» Адріана Буковинського на відповідність чинному законодавству та освітній політиці.
Зараз МОН направило висновки на розгляд профільної ради з проханням ухвалити рішення щодо курсу. До моменту, поки Науково-методична рада з питань освіти не прийме рішення, МОН просить призупинити дію схвалення курсу для шкіл.
Нагадаємо, програму схвалили у листопаді 2018 року і рекомендовали для викладання у 10-11 класах середніх шкіл. Батьки активно обговорювали предмет у Facebook-спільноті «Батьки SOS».
Оскільки курс занепокоїв деяких батьків, вони написали листа до міністерки освіти Ганни Новосад, прохаючи здійснити антидискримінаційну перевірку курсу «Основи сім’ї».
Зокрема, підручник називає контрацепцію неетичною, наголошує на негативних наслідках перерваної вагітності, дає моральну оцінку абортам, критикує статеві зносини до шлюбу і пропагує християнство.
У 2016 році МОН рекомендувало, але згодом заборонило підручник «Сімейні цінності» для 8—9 класів для факультативів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті