Європарламент оголосив надзвичайний кліматичний стан. Що це означає?
Зокрема, до 2050 року країни ЄС мають знизити до нуля викиди вуглецю.
Зокрема, до 2050 року країни ЄС мають знизити до нуля викиди вуглецю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 24996 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
28 листопада, напередодні Конференції ООН із питань зміни клімату в Мадриді, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій оголошує надзвичайний кліматичний стан довкілля у Європі та в усьому світі, повідомляє прес-служба відомства.
Комісія Європарламенту повинна забезпечити законодавчі та бюджетні пропозиції, виконання яких не дозволить глобальному потеплінню перетнути позначку 1,5 ° C.
Таке обмеження необхідне, щоб уникнути серйозних наслідків для життя на планеті, наголошують експерти. Вже сьогодні вчені фіксують підвищення температури приблизно на 1°C і, як наслідок, екстремальні погодні умови, підвищення рівня моря і танення льодовиків.
Парламент закликає країни ЄС якнайшвидше (до 2050 року) представити свою стратегію досягнення нейтральності клімату для виконання Конвенції ООН про зміну клімату. Євродепутати також закликають нового президента Європейської комісії Урсулу фон дер Лейєна поставити завдання: на 55% скоротити викиди парникових газів до 2030 року.
Євродепутати заявили, що поточні амбіції авіації та судноплавства не відповідають програмі скороченням викидів. Всі країни повинні включати програму зменшення викидів від міжнародного судноплавства та авіації у свої національні плани.
Країни ЄС також повинні щонайменше подвоїти свій внесок у Green Climate Fund, зазначають у Європарламенті. Крім того, депутати закликали всі країни ЄС припинити будь-які прямі та непрямі субсидії на викопне паливо до 2020 року.
Раніше Європейська комісія вже пропонувала вийти на нульовий рівень викидів до 2050 року. Проте Європейська Рада досі не схвалила це рішення, оскільки Польща, Угорщина та Чехія виступили проти.
Читайте також: Порт Осло хоче стати першою у світі гаванню з нульовими викидами
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті