Центр CEDOS проаналізував житлову політику в Україні. Які з нею проблеми?
«Сфера оренди житла неврегульована, не гарантує стабільності та стигматизована».
«Сфера оренди житла неврегульована, не гарантує стабільності та стигматизована».
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: iloveukraine
Аналітичний центр CEDOS у 2019 році зробив комплексне дослідження житлової політики в Україні. Аналітики прийшли до висновків, що в Україні сьогодні немає механізмів забезпечення громадянкам/-нам конституційного права на житло.
Дослідники опитали українок/-ців щодо їхніх житлових умов. Майже половина опитаних не мають жодного уявлення чи плану дій щодо того, що вони робили б і де мешкали у разі втрати житла.
Зображення: cedos.org.ua
Майже половина опитаних (серед тих, хто хоче або потребує зміни житлових умов) не змогла відповісти, через скільки часу їм вдасться це зробити.
Зображення: cedos.org.ua
Серед перепон для зміни місця проживання 89% опитаних назвали нестачу коштів.
Зображення: cedos.org.ua
Аналітики зробили висновок, що «сфера оренди житла неврегульована, не гарантує стабільності та стигматизована». Лише половина опитаних почуваються безпечно в орендованому житлі. П’ята частина респонденток/-ів хоча б раз зазнавали дискримінації під час пошуків житла.
Стільки ж відчувають страх бути виселеними без попередження. Половина опитаних змушені економити на інших витратах через оренду, оскільки сплачують від третини до половини сукупного місячного доходу.
Зображення: cedos.org.ua
Київ і Київська область наразі сильно попереду в будівництві нового житла. В перші роки незалежності в усіх регіонах будували по 200-300 квадратних метрів на 1000 осіб. Зараз в багатьох областях будується менше, ніж у дев’яностих.
Зображення: cedos.org.ua
Дослідники рекомендують розпочати дискусію про державну житлову політику і механізми забезпечення конституційного права на житло, а також розробити цілісну державну житлову політику, яка замінить окремі галузеві житлові програми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті