Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Ossip van Duivenbode/courtesy RAU Architecten

Будівлю нідерландського банку Triodos можна повністю розібрати, щоб використати в іншому місці, пише видання ecotown з посиланням на fastcompany.

Споруда округлої форми зроблена переважно з дерева. Конструкція тримається на 165 312 шурупах. У разі якщо компанія закриється або захоче переїхати, то будівлю можна легко розібрати, підлогу демонтувати, а вікна, що покривають фасад, – встановити в іншому офісі.

Фото: Ossip van Duivenbode/courtesy RAU Architecten

Тоді як сталь і бетон, які зазвичай використовують при будівництві, лишають значні вуглецеві сліди, деревина є вуглецево нейтральною.

Великі вікна та прозорі стіни дозволять максимально використовувати денне світло під час роботи в приміщенні.

Будівля розташована поряд із лісовим заповідником. Її форма навмисне створена так, щоб не заважати польоту кажанів і мінімально світитися у нічний час. Поряд з офісом створили ставок, з якого зможуть пити дикі тварини.

Фото: Bert Rietberg/J.P. van Eesteren/courtesy RAU Architecten

Сонячні панелі заряджають електромобілі (при цьому система використовує двонаправлену зарядку, тобто машини можуть відправляти енергію в будівлю, коли їй потрібна електроенергія). Для любителів велотранспорту зробили роздягальні та душові. Сама ж будівля розташована неподалік залізничного вокзалу.

Також дах збирає дощову воду, яку використовують для вбиралень. В офісах працює геотермальне опалення та охолодження.

Ossip van Duivenbode/courtesy RAU Architecten

Дизайнери називають такий офіс «першим банком тимчасових матеріалів».

Усі матеріали, які використали в дизайні, зареєстровані на публічній платформі під назвою Madaster, що призначена для відстежування матеріалів у будівництві та знищення відходів.

Фото: Ossip van Duivenbode/courtesy RAU Architecten

«Ми хочемо досягти максимальної циркулярності всіх матеріалів», – каже Ерік Малдер, архітектор голландської компанії Rau Architects, що проєктувала будівлю.

Система відстежує цінність матеріалів. Деякі з них можуть зрости у вартості,  оскільки стануть дефіцитними.

«У  майбутньому у нас буде дефіцит ресурсів – багато матеріалів, які сьогодні використовуються в будівельній галузі, є вичерпними», – прокоментував Коен ван Оостром, засновник і генеральний директор компанії Edge Technologies.

Ван Оостром уважає, що саме такий підхід до будівництва набиратиме популярності в майбутньому.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button