Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Під час зйомок фільму. Фото: Юлія Кривич  

В український прокат вийшла документальна стрічка «Історія зимового саду», яка розповідає про павільйон квітникарства на ВДНГ. Фотографії зі зйомок зробила українська художниця, номінантка на PinchukArtPrize Юлія Кривич.

Це дебютна робота Семена Мозгового, який раніше був актором театру ДАХ. У 2015 році він почав працювати над «ботанічною трагікомедією» про Зимовий сад, робота тривала три роки.

Режисер Семен Мозговий. Фото: Юлія Кривич

Центральною фігурою фільму є Валентина Миколаївна, яка вже 45 років доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею, де вони розмістилися. Керівництво нагадує їй, що час виходити на пенсію. Це шокує Валентину Миколаївну – вона вважає, що рослини без неї загинуть.

«Коли одного дня я побачив Павільйон квітникарства, був вражений цією величною, закарбованою поза часом будівлею. А потім була історія Валентини Вороніної, яка спочатку здавалася мені щасливою працьовитою радянською жіночкою, і тільки потім розкрилася як справжня Хазяйка Мідної Гори. Зміни, яких ми обоє прагнули, нерешті наздогнали нас і вдарили лопатою по голові», – розповідає Семен.

Фото: Юлія Кривич

Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі Ji.hlava у Чехії. «Історія зимового саду» також відвідала фестивалі DOK Leipzig у Німеччині, Full Frame у США, MakeDox, Dumbo, KharkivMeetDocs, Eastern Neighbours і зрештою отримала приз за найкращий український документальний фільм на фестивалі Docudays UA в Києві.

Київська прем’єра відбулася першого грудня в кінотеатрі «Жовтень». На прем’єрі спільнота «Рослини Роблять Світ Кращим» влаштувала plant-swap – обмін рослинами.

Фото: Юлія Кривич

З четвертого грудня фільм показують у «Жовтні» та КІНО42 – мінікінотеатрі, що днями відкрився на Подолі.

Згодом картину побачать глядачі у Києві, Львові, Харкові та інших містах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button