Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Wikipedia

ЮНЕСКО внесла Косівську кераміку внесли до списку нематеріальної художньої спадщини людства. Таке рішення ухвалили на засіданні організації в Боготі, Колумбія.

На засідання прибула делегація з міста Косів, яку очолила майстриня Марія Гринюк. Вона розповіла Укрінформ, що над досьє для внесення Косівської кераміки до списку працювали п’ять років і ще сім років зайняла подальша робота та очікування розгляду.

За її словами, до заявок із багатьох інших країн – загалом їх надійшло 42 – були численні зауваження, але не до українського досьє. Голосування щодо Косівської кераміки відбулося «миттєво».

Засідання в Боготі. Фото зі сторінки Марії Гринюк у Facebook

У селі Старий Косів, що в Івано-Франківській області, планують побудувати мистецький центр у вигляді триповерхового дзбана. Там розмістять мінікінотеатр, майстерні та виставкові зали. Для будівництва вже виділено земельну ділянку. Попередньо, будівництво триватиме три роки. Проєкт планують подати до Книги рекордів Гіннеса.

Зображення зі сторінки Марії Гринюк у Facebook

Косівський стиль кераміки сформувався у XVIII столітті. Глеки, миски, горнята, кахлі виготовляють із глини місцевого походження, вирізблюють контур орнаменту, розфарбовують фарбами трьох кольорів – зеленою, коричневою та жовтою – та покривають прозорою глазур’ю.

Орнаменти зазвичай фігуративні – майстри зображують рослини, птахів, звірів, людей, святих, часом цілі сцени з життя.

Фото зі сторінки Марії Гринюк у Facebook

У списку шедеврів усної та нематеріальної культурної спадщини людства – понад 400 об’єктів, зокрема з України – петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровської області. Найбільше об’єктів походять із Китаю та Японії.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button