У мережі запустили благодійну акцію #ЗробиМеніХаб. На що вона спрямована?
Для участі в акції потрібно подякувати в мережі близькій людині з хештегом #ЗробіМеніХаб — і зробити внесок на будь-яку суму.
Для участі в акції потрібно подякувати в мережі близькій людині з хештегом #ЗробіМеніХаб — і зробити внесок на будь-яку суму.
Фото: Duy Pham / unsplash
У понеділок, 16 грудня, громадська організація «Еммаус» оголосила про благодійну акцію в соціальних мережах під назвою #ЗробиМеніХаб, яка триватиме до 31 грудня.
Кампанія спрямована на підтримку молоді з інвалідністю і випускників/ць інтернатів і збір коштів для інклюзивного хабу. Такий хаб стане місцем для навчання, розвитку та професійної орієнтації молоді з інвалідністю та сиріт, які після виходу з інтернату вперше опиняються у незнайомому дорослому світі.
До лютого 2020 року ГО «Еммаус» має внести за приміщення хабу 32 тисячі доларів, з яких на сьогодні вони вже мають 30%. Всеукраїнська благодійна кампанія #ЗробиМеніХаб націлена зібрати решту коштів (550 тис грн) для створення простору. До акції уже долучився гурт ТНМК, надавши саундтрек «Зроби мені хіп-хоп» для проморолику.
Аби взяти участь в акції, потрібно написати пост зі словами подяки близькій людині, яка колись допомогла, хай маленькою дрібницею, відзначити таку людину в публікації, додати фото, яке нагадує про людину або фото з цією людиною, і опублікувати все це з хештегом #ЗробіМеніХаб.
Тоді зробити внесок на будь-яку суму за посиланням і передати естафету далі.
«Ми віримо, що якщо ми робимо щось добре, то інші люди надихнуться цим прикладом та таким чином можуть з’явитися подібні будинки. Ми зустрічаємо схожі організації в інших регіонах і працюємо над тим, щоб об’єднуватися та розв’язувати питання соціалізації вихованців/ок інтернатів по всій Україні разом. Ситуація в Україні дуже динамічно розвивається і радує, що держава поступово розуміє, що інтернат це ні для кого не найкраще місце, — ні для людини з неврологічними розладами, ні для дитини», — розповідає Анастасія Золотова, виконавчий директор ГО «Еммаус».
Нагадаємо, що незважаючи на реформу інтернатних закладів України, там досі перебуває понад 100 тисяч дітей. Близько 17% з них мають інвалідність. Через низьку якість освіти в інтернатах їхні шанси скласти ЗНО та отримати середню спеціальну чи вищу освіту — мізерні.
Для дітей з інвалідністю це означає безробіття та переміщення до пансіонатів для престарілих без шансів на соціалізацію до кінця життя.
Громадська організація «Еммаус», що працює в Харкові від 2011 року, уже реалізувала кілька проєктів, серед яких «Летючий дім» — спеціально облаштована квартира-центр для людей з інвалідністю та дітей-сиріт для подальшої соціалізації після інтернату.
Більш детальну інформацію можна переглянути на сторінці FB і на сайті.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті