Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Dev Benjamin / unsplash

Похід до театру, музею чи художньої галереї може допомогти жити довше, пише CNN.

Дослідники з University College London (UCL)  виявили, що люди, які більше взаємодіють із мистецтвом  – кожні кілька місяців або й частіше – мають на 31% менший ризик померти рано порівняно з тими, хто  відвідує заклади культури рідше. Ті, хто ходили в театр чи музей хоча б один-два рази на рік, зменшили ризик смертності на 14%.

В експерименті взяли участь більше шести тисяч англійців віком 50 років і старше.

Частота занять мистецтвом, що передбачала відвідування виставок, концертів, опери, але не включала походів у кіно, вимірювалася на початку дослідження у 2004–2005 роках. За учасниками слідкували впродовж 12 років. Смертні випадки фіксувалися завдяки даним Національної служби охорони здоров’я Великої Британії.

У дослідженні проаналізували низку економічних, медичних та соціальних факторів, щоб спробувати пояснити, яка причина зв’язку між інтересом до мистецтва і довгим життя.

Частково це пояснюють соціальними та економічними відмінностями серед людей, які ходять і не ходять до музеїв, на виставки та в художні галереї.

Достаток, як виявили дослідники, впливає на цей зв’язок лише на 9%. Когнітивні відмінності, соціальна та громадянська активність, психічне здоров’я, мобільність й інвалідність також відігравали певну роль. При цьому такі речі, як вільний час чи професійний статус, на показник суттєво не впливали.

«Більше половини випадків не залежать від усіх вищезазначених чинників», – сказав Дейзі Фанкорт, доцентка кафедри наукових досліджень та охорони здоров’я UCL та авторка дослідження.

Авторка припустила, що «спілкування з мистецтвом» може діяти як захист від стресу та спонукати до творчості, що дозволяє людям швидше адаптуватися до змін. Інтерес до мистецтва, на її думку, допомагає формувати соціальний капітал – отримувати емоційну підтримку та інформацію, яка допомагає краще справлятися з процесом старіння.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button