Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Тетяна Нів’євська

Київські екоактивісти зробили фотопроєкт «Тиждень нашого сміття». Протягом семи днів вони акумулювали все сміття, яке лишається від спожитих продуктів, а наприкінці тижня зробили фотосесію. На світлинах видно учасників проєкту «до» – з усім накопиченим сміттям, і «після» – з посортованими відходами.

Фото: Тетяна Нів’євська

Учасниками проєкту стали звичайні кияни – дві сім’ї з дітьми, дві громадські активістки, а також студентка і аспірант київських вузів.  

Фото: Тетяна Нів’євська

Так екоактивісти прагнуть привернути увагу до проблеми величезної кількості відходів, які продукуються українцями, наслідків конс’юмеризму і важливості простих дій для зменшення негативного впливв на довкілля. 

«В Україні кожен із нас щороку продукує близько 300 кг сміття і майже все воно опиняється на полігонах та несанкціонованих сміттєзвалищах. Практично всі українські полігони перевантажені та отруюють ґрунти, атмосферу  та ґрунтові води», – прокоментувала  ініціаторка проєкту Крістіна Кенчадзе. – «На ідею цього проєкту мене надихнули роботи американського фотографа Ґреґа Сіґала, але я хотіла не просто розкрити проблему продукування великої кількості відходів, а й показати, яку небезпеку і водночас цінність має наше сміття». 

Фото: Тетяна Нів’євська

Зібрана у рамках проєкту «Тиждень нашого сміття» вторинна сировина та відходи, які підлягають високотемпературному спалюванню, після зйомок передали на станцію «Україна без сміття». Небезпечні відходи активісти передадуть організаціям, які мають ліцензію та потужності для переробки та утилізації таких відходів, а відпрацьовані батарейки – до ГО «Батарейки здавайтесь».

Фото: Тетяна Нів’євська

«Цим проєктом перед Новим Роком (коли всі задумуються про New Year’s resolutions) ми хочемо нагадати про величезну проблему з переробкою в Україні і поділитися ідеєю з Нового року завести нову корисну звичку сортувати сміття», – пояснив один з учасників проєкту Олег Киричук.

Фото: Тетяна Нів’євська

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button