В 2020 році у Києві припинять працювати таксофони
Тим часом у США досі діють понад 100 тисяч таксофонів і вони навіть є прибутковими.
Тим часом у США досі діють понад 100 тисяч таксофонів і вони навіть є прибутковими.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З першого лютого 2020 року «Укртелеком» припинить обслуговувати і почне демонтувати таксофони – телефонні автомати загального користування, встановлені в публічних місцях.
З січня до жовтня 2019 року українці розмовляли у таксофонах протягом 380 тисяч хвилин, у 2017 році – 900 тисяч хвилин. У середньому щодня з одного таксофона відбувається близько 2,5 хвилин розмов. Зараз мережа налічує близько 4,8 тисяч таксофонів. Практично усі вони розміщені у містах.
У компанії констатують, що «сучасний зв’язок» не залишив таксофонам місця», а обладнання «фізично і морально застаріло» й узагалі не виробляється в Україні.
Таксофони поступово зникають у багатьох країнах світу, проте чимало де їх усе ще активно використовують. Так, у США досі діють понад 100 тисяч таксофонів, хоча їхня кількість за останні 20 років зменшилася на 95%. П’ята частина з цих апаратів – у Нью-Йорку. При цьому компанії-оператори таксофонів навіть звітують про прибутковість цього бізнесу.
У Канаді, за статистикою, понад 30% громадян користувалися у 2015 році таксофоном хоча б раз. Таксофони розміщено на платформах метро для випадків, коли потрібен екстренний зв’язок.
У деяких містах телефонні будки не демонтують, а використовують інакше. Передусім це стосується Лондона – червона будка вважається його символом. Там таксофонні будки переобладнують на маленькі офіси Pod Works з Wi-Fi, джерелами живлення та маленьким столиком для роботи. У Шанхаї у будках облаштовують мікробібліотеки. Кабінки таксофонів також перетворюють на кіоски, клумби, пункти буккросінгу, точки роздачі Wi-Fi тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті